Топ Новости
Гевгелија со 1 новозаразен од корона - тројца активни на ковид-19 Featured
Македонија денеска со троен ковид рекорд: - регистрирани 792 новозаразени од коронавирус за едно деноноќие, - бројот на активните ја…
Почнувајќи од понеделник, 16 август, граѓаните освен сертификат за вакцинација, или потврда за примена една доза вакцина, во угостителски објекти…
Д-р Крџев: Вакцинирани 9.605 граѓани во Општа Болница Гевгелија Featured
Расте интересот за вакцинација на граѓаните од Гевгелија и регионот.- „Бројот на граѓани кои примиле една доза вакцина против ковид-19…
Короната изгледа не го чека септември за да го стартува четвртиот, од здравствените стручњаци предвиден корона бран на ширење на…
Во гевгелиската болница досега вакцинирани 9.057 граѓани Featured
Вакциналниот тим составен од осум здравствени работници предводени од д-р Тодорка Окова и тројца доброволци од Црвен Крст Гевгелија денешниот…
Гевгелија со 2-ца нови позитивни на ковид-19 Featured
По 5 денови со еден позитивен на ковид-19 во рамките на општина Гевгелија (евидентиран на 30 јули годинава и еден…
Вкупно 219 нови случаи на ковид-19 во државата утврдени од направените 4.713 тестови, јавуваат денеска од Институтот за јавно здравје…
Гевгелија со најголем опфат на вакцинирани граѓани - 46,2% Featured
Заклучно со 1 август, 31% од населението во државата над 18 години е вакцинирано со прва доза вакцина. Очекувајќи есенски…
Нова хирушка сала во Општа Болница Гевгелија пуштена во употреба Featured
После 60 години за прв пат во Општа Болница Гевгелија е изградена и опремена нова операциона сала со најсовремени медицински…
Страница 7 од 86

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.