Топ Новости
Гевгелија со нов ковид случај Featured
Гевгелија денеска го евидентира првиот јулски случај на корона инфицирано лице, известуваат од Институтот за јавно здравје. Ова е 2.196-от…
Дојранското крајбрежје освен по посетеноста на бројните туристи годинава станува и четирикратен фестивалски град.Минатиот викенд се одржа „Гурман Фест“ -…
Теренска вакцинација по населените места во организација на Општа Болница Гевгелија Featured
Теренска вакцинација по населените места од регионот на надлежност на Општа Болница Гевгелија започнува од утре 14 јули, на иницијатива…
Вакцинација без закажан термин и во Гевгелиската Болница Featured
Пунктот за вакцинација против ковид што работи во Општа Болница Гевгелија веќе неколку недели е со работно време од 12…
Вирусна инфекција, утврдена кај децата од Детско одделение во Гевгелија, нема ковид Featured
Нема ковид, нема нов сој на ковид, нема паразит, нема стрептокока, туку само разбуден имунитет кај децата кои подолго време…
Д-р Софијанова од Гевгелија: Вирус или зачмаеност на имунолошкиот систем кај децата Featured
Тим од лекари специјалисти од Универзитетската Детска Клиника од Скопје на чело со директорката д-р спец. педијатар Аспазија Софијанва претпладнево…
Бесплатниот скрининг на дојка извршен кај 500 жени од Гевгелија и регионот Featured
Проектот на Општа Болница Гевгелија „HEALTH – INFO“ кој се спрoведува веќе годинаипол претставува меѓународна соработка за следење и подобрување…
Сезонската понуда на медитерански плодови го прави изборот на семејната трпеза богат со вкусови и нови можности. Ви предлагаме да…
Д-р Окова: Во Општа Болница Гевгелија вакцинирани околу 3.000 граѓани Featured
Во Општа Болница Гевгелија веќе три месеци како се спроведува имунизација на населението против коронавирусот Sars-Cov-2 и заклучно до денеска…
Страница 9 од 86

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.