Топ Новости
Д-р Окова: Во Општа Болница Гевгелија вакцинирани околу 3.000 граѓани Featured
Во Општа Болница Гевгелија веќе три месеци како се спроведува имунизација на населението против коронавирусот Sars-Cov-2 и заклучно до денеска…
Во Националниот систем „Мој Термин“ е воведена можноста за издавање на сертификат за прележан Ковид 19, известуваат од Министерството за…
Гевгелија од денеска е општина без корона Featured
По десет месеци во континуирна епидемиолошка корона инфицираност на дел од граѓаните Гевгелија денеска е град без ниту еден активен…
Пратка од 500.000 вакцини „Синовак“ пристига во МК Featured
Претпладневно на скопскиот аеродром слета првиот авион со вакцини од „Синовак“, а попладне се очекува да пристигнат и останатите количини.…
Во 12 општини во државата нема корона активни случаи Featured
Во 12 општини во државата, или 1/3 од 35-те општиини каде Институтот за јавно здравје ја следи состојбата со короната…
Корона статус: 2 позитивни во Гевгелија, нема починати во државата Featured
Изминува десетиот месец од третиот и најсилен корона бран во државата, а епидемиолошката состојба е до толку подобрена што веќе…
Успешно изведена четврта трансплантација на срце во државата Featured
Утрово во 7:53 часот пристигна добра вест од Клиничкиот центар во Скопје – трансплантираното срце почна да чука во градите…
Системот за информирање за состојбата со коронавирусот во земјата „Коронавирус МК“ информира за достапноста на Сертификатите за Ковид вакцинација за…
Оптимистички извештај од Институтот за јавно здравје денеска - евидентиран е само еден нов случај на инфициран граѓанин со коронавирус…
Страница 10 од 86

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.