Топ Новости
Министерството за здравство информира дека во Република Северна Македонија, денеска е деректиран првиот случај на сојот Омикрон на вирусот SarsCoV2.…
Како да подготвите декоративна „Снегулка“ за Вашата Новогодишна празнична трпеза. Потребни артикли: кришки леб 12 парчиња, 3-4 јајца, 100 гр.…
Бадемите како коскесто овошје се пригодни апетисани со пијалок во друштво, но нивнаото конзумирање освен вкусно задоволство има и добра,…
Гевгелискиот уметник, член на ДЛУМ и ДЛУГ, долгогодишен професор по уметност во средношколскиот УЦ во Гевгелија и неуморен творец на…
Двајца починати од корона во регионот на ЦЈЗ Гевгелија Featured
Во изминатото денонокие ИЈЗ го регистрира следниот ковид биланс: 353 новозаразени, 450 оздравени, 14 смртни случаи како последица на компликации…
Новиот сој на короната „омикрон“ засега не е детектиран во Македонија, но неговото присуство во 60 земји во светот oд…
Дали сојот омикрон е навистина голема закана за човештвото? Треба да сме подготвени и претпазливи, но нема место за паника,…
Богданци ја регистрираше 16-та ковид жртва Featured
Пациент на 58 годишна возраст со дијагноза ковид-19 кој починал во болнички услови, денеска е регистриран како 16-та ковид жртва…
Дениција часовникот дизајниран од Зоран Кардула, по повод 30 години независност на нашата татковина се изложени во „Божиновски часовници и…
Страница 2 од 86

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.