Топ Новости
Утрово приведен е гевгеличанец - Сабота, 01 Октомври 2022 17:14
Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани - Четврток, 22 Септември 2022 18:33
Приведен бегалец од Затвор Гевгелија - Вторник, 20 Септември 2022 14:05
Музеј Гевгелија со отворени денови за посета Featured
Во рамките на манифестацијата "Европски денови на културното наследство" на која и' се приклучија со свои изведби и националните музеи…
Со 5 позитивни случаи на ковид-19 во рамките на општина Гевгелија и „нула“ случаи во општините Богданци и Дојран, денешната…
Една од најстарите музичко-пејачки групи во Гевгелија „Распеани гевгеличани“ и годинава, како што е редот, да го негуваат народниот мелос…
IN  MEMORIAM -  ДИМИТАР ГАСПАР (1938-2022) Featured
Денеска попладне на 84 годишна возраст почина гевгелискиот уметник Димитар Гаспар. Беше сопруг, татко, дедо, градски лик, посветен на уметноста…
Хуманитарен концерт за Дамјан и Емилија Featured
Музичарите од Гевгелија се придружуваат во активностите за помош на најмладите борци од Гевгелија - Дамјан Хаџи Николов (3 г.)…
Експонати од Милци на изложба во САД Featured
Македонски археолошки предмети за „Првите кралеви на Европа“ ќе бидат изложени во Њујорк, Чикаго и Отава. Од вкупно 19-те експонати…
Сезоната за подготовка на зимница е во тек. Пиперките, доматите се неисцрпиот извор на комбинации за зимница, па време да…
Прво место за гевгелиските пензионери на Фестивал во Бугарија Featured
На XVI-от Меѓународен фестивал на шлагерски и староградски песни „Пеј срце“ што се одржа годинава во Ќустендил, Република Бугарија, нашите…
Матичните лекари од утре го почнуваат тридневниот протест. Тие ќе бидат во нивните ординации, но нема да издаваат упати и…
Страница 1 од 93

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.