Топ Новости
ФК „Џокер“ Фурка- трет на меѓународен турнир во Бих Featured
Младите фудбалски надежи од ФК „Џокер“ Фурка, генерација 2007 учествуваа на меѓународен фудбалски турнир „Шампионат Јуниор“ во Босна и Херцеговина…
Браќата Узунчеви од РК „Партизан“ ќе играт за РК „Алкалоид“ Скопје Featured
Гевгелиските ракометни надежи по само една година голгетерска успешна сезона со РК „Партизан 2016“ успеја да го привлечат вниманието на…
Лидерот во светскиот тенис Новак Ѓоковиќ е фотографиран при пристигнувањето на аеродромот во Мелбурн, откако неуспеа да го увери Федералниот…
Ник Кирјос, еден од најголемите критичари на Новак Ѓоковиќ, изминатата недела се претвори во најголемиот поддржувач на српскиот тенисер. Кирјос,…
Новак Ѓокович утрово го доби судскиот процес против државата во Австралија, но сè уште нема разрешница дали ќе настапи на…
Гевгелискиот кошаркарски клуб „Кожув“ пред крајот на 2021 постави нова управа која за својот предизвик доверена од членовите кои гласале…
Спортист хуманист - Пепи Ѓоргиев Featured
Младиот гевгелиски фудбалер со меѓународна кариера 27 годишниот Пепи Ѓоргиев самиот донираше новогодишни подароци и пакетчиња за штитениците на Центарот…
ПСК Двете Уши - роденденски искачи два врва на Кожув Featured
Тригодишнината од формирањето на планинарскиот спортски клуб „Двете уши“ од Гевгелија денеска беше одбележана со две планинарски акции: искачување на…
Светскиот рекет број 1 и српски тениски ас,Новак Ѓоковиќ по четврти пат во својата кариера е избран за најдобар спортист…
Страница 1 од 65

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.