Во неделата се одржаа финалните трки во триатлон (пливање, велосипед, трчање) во категориите кадети, јуниори, сениори и мастер триатлонци во…
Победници на Детските триатлон трки во Дојран Featured
Денеска завршија детските триатлон трки на патеките и водите во Дојранското езеро. На националното првенство што се одржува денеска и…
Национално триатлон првенство 2022 во Дојран Featured
Викендов 11 и 12 јуни во Дојран се одржуваат националните натпревари во триатлон (пливање, трчање и возење велосипед) за 2022…
Кралот на ракометот, Кирил Лазаров, кралски испратен од домашната публика во Нант! Македонската ракометна легенда Кире Лазавов официлано се пензионираше…
„Охрид трчаТ - 2022“ посветен на ретките болести Featured
И годинава улиците во Охрид се претворија во тркачки стази на годинашниот шести по ред атлетски митинг „Охрид трчаТ“ На…
Шаховскиот клуб „7-ми Ноември“ од Гевгелија синоќа беше организатор и домаќин на турнир за деца и сениорски двомеч во коиј…
ПСК „Двете уши“ на Титов Врв (2.747 мнв) Featured
На традиционалното и јубилејно 40-то искачување на Титов врв (2.747 мнв) во организација на планинарскиот клуб „Љуботен”, што се одржа…
ЗПСК „ДАБ“ по патеките на Мис Стон Featured
Својата десетта по ред акција ЗПСК,,Даб”-Дојран ја заокружи со планинарскиот марш ,,По патеките на Мис Стон” во организација на ЗПСК…
Шаховскиот клуб „7-ми Ноември“ од Гевгелија синоќа го организираше третиот по ред брзопотезен турнир. На турнрот учество зедоа 10 шахисти,…
Страница 3 од 72

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.