Д-р Кедев го искачи врвот Даулагири (8.167 мнв) на Хималаите Featured
Уште еден голем успех на македонскиот доктор кардиолог и алпинист Сашко Кедев, првиот Македонец кој стапна на врвот Даулагири (8.167…
Спортските викенд успеси на неуморните атлетичари од Гевгелија продолжуваат со успешниот настап на 16-от меѓународен маратон во Солун, Република Грција,…
Под покровителство на Агенцијата за млади и спорт, Сојузот на спортови на Скопје и организаторот Лабораторија „Авицена“ денеска се одржа…
Гевгелиската атлетичарка член на Атлетскиот клуб „7-ми Ноември“ - Валентина Узунова денеска на маратонската трка „Vodno-Matka Trail Marathon 2022“ го…
Злато за Владимир Егоров (MK) на ЕП во борење! Featured
Македонија го има европскиот првак во бореење за 2022 година. Македонскиот борач Владимир Егоров ѝ донесе златен медал на Македонија…
Фудбалската репрезентација на Македонија загуби со 2-0 од Португалија во бараж натпреварот за пласман на Светското првенство во Катар. На…
Македонскиот и гевгелиски фудбалски репрезентативец Тихомир Костадинов по денешниот тренинг и подготовките за дуелот во квалификациите за СП истакна дека…
Четири медали за АК „7 Ноември“ на полумаратон во Кавадарци Featured
Дваесетмината атлетичари од гевгелискиот Атлетски клуб „7-ми Ноември“ учествуваа на денешниот 4-и традиционален Кавадаречки полумаратон, а четворица од нив се…
Ракометната репрезентација на Македонија оствари убедлив триумф од 30:22 против Романија во првиот бараж натпревар за пласман на СП 2023…
Страница 5 од 72

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.