Предизвикот за искачување на 10-те врвови на Кожуф планина организирана од Планинарскиот спортски клуб „Двете Уши“ од Гевгелија, започна со…
КК „Кожув“ со победа над Куманово Featured
Прва победа во рамкте на Првата кошаркарска лига за мажи ја реализираше вечерва на домашен терен екипата на КК „Кожув“…
ЗПСК ,,Даб” - Дојран овој викенд ја реализираше петата по ред планинарска акција, која предвивуваше искачување на Кожуф планина, а…
Ракометарките на Гевгелија имаа сигурно издание во 3. коло од плеј-аутот во Женската лига и на домашен терен без поголеми…
Meморијален марш „Скопје-Струмица - врв БоТра“ 2022 беше организиран од страна на ПК „Ентузијаст“ од Струмица, Радовиш и Демир Капија…
Македонскиот ракометен клуб „Вардар 1961“ забележа голема победа во Лигата на шампионите и во Франција вечерва во дуел со „Монпелје“…
Искачен Мусала (2.925 м.н.в) во зимски услови Featured
Шестчлена екипа на ПСК „Двете уши“ од Гевгелија викендов (12.02.2022 год.) ја реализираа својата прва меѓународна акција - искачување на…
Спортот во Гевгелија со буџетска поддршка од 7,5 милиони денари Featured
Четиринаесет годишната пракса за финансирање на спортските активности од локалната самоуправа и годинава се реализираат со донесување на посебна Програма…
Македонската нордиска скијачка Ана Цветановска го освои 95. место во денешната трка крос-кантри на 10 километри. Таа патеката ја мина…
Страница 6 од 72

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.