Новак Ѓокович утрово го доби судскиот процес против државата во Австралија, но сè уште нема разрешница дали ќе настапи на…
Гевгелискиот кошаркарски клуб „Кожув“ пред крајот на 2021 постави нова управа која за својот предизвик доверена од членовите кои гласале…
Спортист хуманист - Пепи Ѓоргиев Featured
Младиот гевгелиски фудбалер со меѓународна кариера 27 годишниот Пепи Ѓоргиев самиот донираше новогодишни подароци и пакетчиња за штитениците на Центарот…
ПСК Двете Уши - роденденски искачи два врва на Кожув Featured
Тригодишнината од формирањето на планинарскиот спортски клуб „Двете уши“ од Гевгелија денеска беше одбележана со две планинарски акции: искачување на…
Светскиот рекет број 1 и српски тениски ас,Новак Ѓоковиќ по четврти пат во својата кариера е избран за најдобар спортист…
Последната трета трка на Државниот Шампионат во Ендуро, одржана овој викенд во Старо Нагоричане и го донесе на Гевгелија првиот…
Валентина Узунова - жена која не знае за пораези. Неделава освои трето место и сребрен медал на традиционалната спортска манифестација…
Посветените долгогодишни спортски активности оставаат трага. Ако се доброволни за нив нема медали и пехари, но затоа пак благодарноста за…
Деветиот меѓународен полумаратон што се организираше викендов во Солун, Р.Грција привлече 10.000 атлетичари од 53 земји. Меѓу нив и членови…
Страница 8 од 72

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.