Најмладото планинарско спортско друштво од Гевгелија, но сочинето и од планинари ветерани, по само две години од своето формирање успеа…
Tрета победа на ракометарите на гевгелиски „Партизан“ во рамки на групата Б од Првата ракометна лига - тие попладнево на…
Македонскиот ракометен доскорешен репрезентативец и играч на „Нант“ Кире Лазаров и во својата 41 година од животот ги руши границите…
Во конкуренција со 233 клубови од 21 национални репрезентации на годинашниот меѓународен карате турнир во Хрватска, „Кроција опен“ што се…
Злато за мажите, сребро за жените. Ова е пласманот на гевгелиските атлетичари од АК „7-ми Ноември“ на годинашниот 17-ти традиционален…
Апсолутен победник на меморијалниот турнир во мал фудбал „Мирче Костов“ во Богородица е ФК „ЏОКЕР“ од Фурка кои освоија вкупно…
Дојранчани со пехар од фудбалски турнир во Богородица Featured
Подмладкарите на ФК „Дојранско езеро“ од Нов Дојран, генерација 2012/2013 на финалните натпревари од турнирот во мал фудбал во Богородица…
Празнична 7-мо ноемвриска трка во Гевгелија Featured
За Денот на ослободувањето на Гевгелија, трка на спортски слободари на делници од 5 и 10 километри во органзација на…
На минус два во сетови публиката навива за разбудениот Новак Ѓоковиќ на US Open со добиениот четврти гем едно по…
Страница 10 од 72

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.