Топ Новости
Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани - Четврток, 22 Септември 2022 18:33
Приведен бегалец од Затвор Гевгелија - Вторник, 20 Септември 2022 14:05
Двајца фудбалери на ФК „Кожуф“ од Гевгелија се најдоа во „МакФудбал тимот“ на 5-то Коло од Втората фудбалска лига на…
Планинарите од Кожуф донираа за Емилија Featured
Со еднодневна планинарска акција и искачување на врвот „Момина Чука“ (1.851 мнв) на Кожуф планина членовите на ЗПСК „Кожуф“ од…
Гевгеличанецот Ристо Картов, долгогодишен планинар и член на ПСК „Двете уши“ од Гевгелија денеска ја испрати „највисоката“ честитка за Денот…
Дејан Трајковски има само 4-ри години и е активен планинар, член на групата „Festina Lente“ (Побрзај полека), но НЕ и…
Четвртата по ред атлетска манифестација „Трчај бе“ што се одржа денеска низ улиците на Битола го закити со златен медал…
Шеснаесетгодишниот Марко го преплива Охридското езеро во должина од 64 километри, што е 10-ти по ред негов пливачки маратон и…
21-ви Меморијал „Мирче Костов“ во Богородица Featured
Традиционално и оваа година во Богородица на игралиштето „Мирата“ се одржува Меморијалот во мал фудбал посветен на прерано починатиот фудбалер…
Македонскиот интернационален мајстор Филип Панчевски е победник на турнирот „Венци Попов“ Featured
Со 12 поени добиени од вкупно 13 одиграни пртии брзопотезен шах по швајцарскиот систем, македонскиот интернационален мајстор во шах Филип…
Еден месец фудбалски средби во Миравци - По трет пат на познатото место во Миравци, расадникот на фудбалери и репрезентативци,…
Страница 1 од 74

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.