Топ Новости
Со песните „Зошто си ме мајко родила“, „My Way“ на Френк Синатра и „Sailing“ на Род Стјуарт, со потресни говори…
Почина диригентот и композитор Александар Џамбазов, на 85-годишна возраст. Веста за неговата смрт ја потврди неговиот син Игор Џамбазов на…
Германската филмска ѕвезда Харди Кругер почина на 93-годишна возраст. Актерот починал во средата, на 19 јануари, во својот дом во…
Портрет со ликот на Атиџе Муратовска, филмската хероина од „Медена земја“ која денес полни 58 години, е објавен на аукциска…
Филмската ѕвезда Киану Ривс му дава поддршка на Новак Ѓоковиќ во неговата борба да учествува на Аустралија опен. Првиот рекет…
Новоформираниот музички бенд „Фрка“ со прво изненадување за својата публика, која очекуваат да ги прифати со задоволство.За промотивниот видео настап…
Позитива на денот - песните на нашиот непрежален славеј Тоше Проески стасаа и до Кина. Тој не е веќе со…
По кратко боледување, на 69-годишна возраст почина популарната пејачка Мерима Његомир, пренесуваат српските медиуми. Таа беше четири децении на естрадата.…
Шведската поп супергрупа АББА го направи долгоочекуваниот кам-бек на 5 ноември со нивниот нов албум „Voyage“, речиси четири децении откако…
Страница 1 од 44

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.