Aмериканската актерка и пејачка Оливија Њутн-Џон, инспирација на цела низа генерации тинејџери во 80-те години, почина на 73-годишна возраст, јавуваат…
Со настапите на австриското електронско дуо Крудер и Дорфмајстер, британската група „Кошин“, хрватскиот музичар Дарко Рундек, Џулијан Марли, синот на…
Главната улога на долгоочекуваниот филм „Blonde“, снимен според романот на Џојс Керол Оутс, за животот на Мерилин Монро, ќе ја…
Популарното дуо ДНК, односно Панчо и Андреј, вчера во главниот град на нашата земја одржаа прес-конференција на која го најавија…
Како во добрите времиња, „Фолк-фест Валандово“ на јубилејното 35-то издание го врати сјајот на македонската народна песна, ја врати радоста…
Легендарниот бенд пред публиката во Македонија на својот синоќа одржан концерт во Скопје ја поздрави македонската публика со македонската песна…
Традиционалниот 12-ти Фестивал „Под кулите на Струмица“ се одржа и годинава, а на истиот свое забележително учество имаше групата „Распеани…
„Сифулајка блуз“ - најново од гевгелиската група Апсаздан Featured
Неуморните дечки од гевгелискиот бенд „АПСАЗДАН“ годинава наполнуваа 24 години од своето основање, значи музичка зрелост, а 18 години од…
Украина победи на Евросонг 2022 Featured
Украинскиот оркестар „Калуш“ донесе хипнотичка мешавина од рап, фолк и флејта толку фанки што ќе ја паметите со денови, најавија…
Страница 1 од 47

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.