Топ Новости
Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани - Четврток, 22 Септември 2022 18:33
Приведен бегалец од Затвор Гевгелија - Вторник, 20 Септември 2022 14:05
Ангел Симов (1935-1998), роден во Гевгелија, е суперхеројот од југот, фармацевт, иноватор, лечител на нашите животи.Неговата моќ потекнува од тоа…
Македонските математичари освоија 4 медали на Математичката олимпијада 2022 Featured
Шесте учесници од Македонија на математичката Интернационална Олимпијада освоија 6 одличја. Освоија 4 медали и две пофалници. Ова го објави…
Секој пар кога е во сериозна врска кога тогаш го запознава својот партнер/ка со родителите. Нивниот прием не е прсуден…
Недела, ден за семејството, домот, средувањето по дома. Се договоривте ли кој ќе чисти денеска? Ако не, проверете кој има…
Кога дворот не ви е доволен само за уживање и одмор еве идеа како може да стане и поле за…
Дневна мотивација со најновата „Диверзија“ на Дејан Мазарков и дилемата „Как да победиш уф животут“. Советите ги делат чик Ване,…
Македон Димитровски е 7-годишник од Тетово и неодамна освои златен медал на натпреварот „Математика без граници“ во конкуренција на 4.000…
Матурски, млади, традиции, трошоци, Дали материјалното и овојпоат надвладеа над чинот на созревањето и заокружувањето на едно образовно и животоно…
Казино операторите и приредувачите на игри на среќа во Гевгелија се здружуваат во играта и бизнисот - следната недела казино…
Страница 1 од 29

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.