Топ Новости
До настапот на Новата година возбудата расте кај сите. Најсреќни се децата кои вообичаено својата радост ја споделуваат низ песни…
Децата од групата „Мики Маус“ од ЈОУДГ „Дестка радост“ Гевгелија со песната „Ѕвончиња“ упатуваат честитки за Новата Година и претстојните…
Учениците и вработените од Општинското основно училиште „Ристо Шуклев“ Негорци со видео честитка упатуваат искрени желби до сите за Новата…
Прв меѓународен настап на црковен хор од Македонија во соседна Грција. Овој пат се работи само за духовни песни, но…
Попладнево конвој на противпожарни возила и помошни возила од единицата за Противпожарна заштита од Србија кои шест дена беа на…
Во продукција на „Discover Macedonia “ објавено е најново рекламно видео за Дојран и Дојранското езеро како најбогато езеро со…
На денешен ден пред 41 година почина доживотнипт претседател на СФРЈ - Јосип Броз Тито (1892 - 1980 година) Тито…
Веќе трет ден се изведува масовна имунизација на населението против ковид-19 организирана од Министерството за здравство спроведена од медицински тимови…
Како функционира вакцината против ковид-19 во нашето тело?Ова видео на СЗО го овозможува најкраткиот и најразбирливиот одговор.Човечкото тело не добива…
Страница 1 од 26

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.