Често пати самиот себе се прашувам што треба да се случи во оваа земја, за брза и одлучна реакција на…
Пишува: Ване Трајков Веста објавена во Инфомакс на 14.07.2020 под наслов „Определен притвор за градоначалник и уште еден струмичанец поради…
Пишува: Жаклина Цветковска Целосно копиран текст, без никакво редактирање или појаснување од каде е обезбедена информацијата, е објавен на порталот…
Поранешниот министер за култура во Вадата на РМ, истакнат културен работник Ѓунер Исмаил со свој став дека битката со фашизмот…
Пишува: Шефкије Аласани Рецензираме вест објавена на порталот „Арена“ на 09.07.2020 со наслов: Трубат за законот за албанскиот јазик, но…
Пишува Жаклина Цветковска Рецензираме текст со наслов „Заев не и дозволил на Нина Ангеловска да си даде оставка?!“, кој е…
Пишува: Ардит Рамадани Рецензираната вест најпрво се објави на порталот “Pa censurë (Без цензура)” а потоа ја објавија и голем…
Пишува: Убавка Јаневска Рецензираме текст со наслов „Мигранти влегуваат кога и колку сакаат, Спасовски тера кампања!“ Во написот се тврди…
Пишува: Жаклина Цветковска На порталот infomax.mk објавен е текст со наслов„ Лаже кај стигне: Заев му ветил на Тачи дека…
Страница 7 од 48

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.