Топ Новости
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Една од суштинските задачи на новинарството е секогаш да потсети на нешто што се случило во минатото, а се случува…
Хуманитарен повик за донаторство
Командир на ПС Гевгелија: Седницата е јавна, нели јавна. Па да ја искористам приликата да уптам еден апел до малолетните…
Прилог на Сречко Поповски
ВМРО-ДПМНЕ планира со избори да ја решава политичката криза, СДСМ, пак, најавува дека нема да учествува на нив, ако не…
Транспарентноста на Општина Гевгелија како индиска серија - чекајте го краааааајот на мандатот Featured
Последните прес прозивки на гевгелиската Општинска организација на СДСМ Градоначалникот Иван Франгов да одговори од каде мисли да ги обезбеди…
Кој е убиецот: музичарите со својата жестока музика, или политичарите кои го анатемисуваат сето тоа како нови инквизатори на разликите…
Смоквијади, празијади, пифтијади, гроздобер, пиво фест, виноскоп, па што да не и преспански јаболкобер каде ќе трешти музика за десетици…
Млада самохрана мајка, избркана од мажот и’, неприфатена назад дома, избркана од Центарот за социјални грижи во Гевгелија, два месеца…
Страница 42 од 47

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.