Топ Новости
Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани - Четврток, 22 Септември 2022 18:33
Приведен бегалец од Затвор Гевгелија - Вторник, 20 Септември 2022 14:05
Сликите на Димитар Гаспар – пат кон човековиот духовен опстанок .... Од архивата на GevgelijaNet 15.11.2012 Во спомен на легендата…
Мартина Димоска, е македонско девојче по потекло од Кичево, која успеа целосно да ја пренасочи својата инженерска кариера во вселенскиот…
Учебната година што измина во образовните установи во државата беше спроведено инклузивно образование со воведувањето на образовни асистенти за учениците.Овој…
Отворенста за соработка и стручна помош на луѓето од „нашето маало“, луѓето кои ги знаеме, живеат тука со нас и…
Koja e смислата на животот: работата, парите, луксузот, семејстовото, пријателите? Секој има различни мерила за успех и среќа. Еве една…
Благица Тасевска од Богданци е млада личност која започнала професионален живот „возач на камион“ и е прва со лиценца за…
Поминав еден час во банка со татко ми бидејќи мораше да префрли пари, не можев да одолеам и го прашав:…
Постарите гевгеличани паметат за тоа како воз со вагони полни со експлозив, стационирани на Железничката пруга во Гевгелија, експлодирале. Тоа…
На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како постара жена стои пред руските војници и разговара со…
Страница 1 од 48

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.