Топ Новости
Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани - Четврток, 22 Септември 2022 18:33
Приведен бегалец од Затвор Гевгелија - Вторник, 20 Септември 2022 14:05
Ова е мислење на економскиот експерт и поранешен советник во Министерството за финансии Бранимир Јовановиќ во однос на вчерашните искажани…
Ратификацијата на договорот за прием на Македoнија во НАТО предизвика еуфорија од реакции на социјалните мрежи:- „Светол датум за Собранието,…
Фејсбук реакции по вечерашното доделување на Оскарите и достигнувањата на македонскиот филм до рангот „номинирани за оскар“. Оскарите отидоа во…
Во очекување на церемонијата на доделувањето на ОСКАРИТЕ на годинашново 92 издание, граѓаните на социјалните мрежи оддаваат огромна поддршка и…
Ване Цветанов, поранешен функционер на ВМРО-ДПМНЕ, а подоцна остар критичар на политиките на Груевски, на режимот што тој го воведе,…
На Тоше не му требаат одликувања и признанија. Тој сам по себе е недопирлива величина. За неговите достигнувања и мисија…
Социјалните мрежи не стивнуваат од честитки и возбуди за двете номинации за престижната филмска награда ОСКАР за македонскиот претставник „Медена…
Живееме во време во кое политиката е нашата главна опсесија, која ни го заробила мозокот до тој степен што и…
Извршителите се закануваат со траен прекин на работата. Така велат од Комората на извршители, незадоволни од тројно намалените награди за…
Страница 11 од 48

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.