На Тоше не му требаат одликувања и признанија. Тој сам по себе е недопирлива величина. За неговите достигнувања и мисија…
Социјалните мрежи не стивнуваат од честитки и возбуди за двете номинации за престижната филмска награда ОСКАР за македонскиот претставник „Медена…
Живееме во време во кое политиката е нашата главна опсесија, која ни го заробила мозокот до тој степен што и…
Извршителите се закануваат со траен прекин на работата. Така велат од Комората на извршители, незадоволни од тројно намалените награди за…
Колумна на Сашо Орданоски за Цивил Медиа Објективно, се чини дека г. Мицкоски нема за што да се лути: целата…
Новинарот, колумнист и граѓански активист Петрит Сарачини на сатиричен начин споделува постови со замислен „алуминирачки“ ефект на анализа за работата…
Прогресивниот данок и одлагањето на неговата примена наиде на одобрување од од стопанската фела, Стопанската комора, од Конфедерацијата на работодавачи,…
Љубомир Д. Фрчковски, професор по меѓународно право, вечерва на „Коментар“ на „24ТВ“ со интересна анализа за одложената одлука за отварањето…
Во Финска како една од најразвиените земји на Европската Унија просекот на ученици во една наставна паралелка изнасува 12 лица.…
Страница 11 од 48

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.