Топ Новости
Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани - Четврток, 22 Септември 2022 18:33
Приведен бегалец од Затвор Гевгелија - Вторник, 20 Септември 2022 14:05
На мажето на Гоца Брк и на оној тикварот Мицкоски треба некој да им објасни дека на монструмчето не и'…
Денес е 1-ви септември, официјален старт на учебната година, но и година на пандемија која ја одложи оваа редовна школска…
Пишува: Оливера Војновска Интернет платформата Srbijadanas.com излезе со прилично проблематичен, спектакуларен наслов: ТЕНЗИИ ВО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА: Изборите штотуку поминаа, а…
Пишува: Оливера Војновска Српскиот портал „Информер“ објави напис со тенденциозен наслов: НОВА ДРАМА НА НАШИТЕ ПАТНИЦИ ПРИ ВРАЌАЊЕТО ОД ЛЕТУВАЊЕ…
Од Љубомир Костовски Портпаролот на ВМРО ДПМНЕ, Димче Арсовски на една од прес-конференциите по завршувањето на изборите за новиот парламентарен…
Пишува: Убавка Јаневска Рецензираме текст со наслов „Власта си тераше кампања а граѓаните оставени без надоместок за боледување и породилно“…
Пишува Билјана Димко Рецензираме текст со тенденциозен наслов и тенденциозна фотографија, кои оставаат впечаток дека на некој начин зголемениот број…
Пишува: Жаклина Цветковска Неточни и тенденциозни тврдења за неважечки ливчиња во корист на одредена политичка партија се изнесени во текст…
Пишува: Весна Коловска Дигиталниот медиум „Денешен“ објавува текст во кој пишува за плановите на коалицијата „Можеме“ во периодот до завршување…
Страница 6 од 48

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.