Пишува: Ардит Рамадани Рецензираната вест најпрво се објави на порталот “Pa censurë (Без цензура)” а потоа ја објавија и голем…
Пишува: Убавка Јаневска Рецензираме текст со наслов „Мигранти влегуваат кога и колку сакаат, Спасовски тера кампања!“ Во написот се тврди…
Пишува: Жаклина Цветковска На порталот infomax.mk објавен е текст со наслов„ Лаже кај стигне: Заев му ветил на Тачи дека…
Пишува: Соња Рилковска Рецензираме вест објавена на порталот Охрид24, на 5 јули , под наслов „ (ФОТО) Докторите и специјализантите…
По одржаниот ТВ дуел на лидерите од двете политички партии - СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, во јавноста излегоа реакции за оценките…
Пишува: Ване Трајков Во написот „Љупчо Николовски: После 15 ти кога ќе изгубиме ќе станам тезгар како мојот шеф Зоран…
Пишува: Весна Коловска Серија различни текстови во прилог на иста видео снимка се појавија на повеќе дигитални медиуми, на кои…
Првото предизборно соочување на кандидатите за пратеници од изборните конкуренти синоќа бее промовирани на ТВ медиумите. Впечатокот од дебатата за…
На пет минути по полноќ, со почетокот на предизборната кампања за Вонредните Парламентарни избори во државата, која започнува денеска, ТВ…
Страница 6 од 47

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.