Став на д-р специјалист по радиологија во ЈЗУ Општа болница-Гевгелија, Сашко Ризов во врска со заштитните маски и нивната улога…
За прв пат во парламентарната историја на Општина Гевгелија изборната трка на претстојните 11-ти по ред Парламентарни избори во државата…
Нови 52 заразени од корона за едно деноноќие, не' очекува ли пикот на заразата во јуни, се враќаме ли на…
Пациентка со мозочна смрт, Емилија Динева (45 годишна) родена од Јосифово, а жител на стар Дојран, која по тешка сообраќајна…
Денис Јанкуловски е вработен во Институтот за јавно здравје во Скопје, секојдневно е на терен зема брисеви на сомнителни од…
Литијата во Струга и масовната посета од граѓаните без почитување на забраната за јавни собири, дистанца од 2 метри, носење…
Драг Гоце, И после 117 години скоро сè е исто само со неколку мали измени во твоето разбирање на светот-полето…
Повеќе од 20 земји во светот работат на истражување на вакцина против болеста Ковид-19. Меѓу нив се и Обединетите Арапски…
На денешен ден пред три години 27 април 2017 година, Собранието во Македонија крвареше, а крвареа и пратениците во него.…
Страница 7 од 47

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.