Епидемологот Владимир Микиќ во интервју за отвореното студио на 24 Телевизија порача дека олабавувањето на мерките треба да биде постепено,…
Граѓаните кои повеќе од месец и половина живеат со корона заканата, остро реагираат на социјалните мрежи за намерата на МПЦ…
Неврохирургот д-р Јовица Угриновски во “Отворено студио” на 24ТВ даде свој осврт на светската закана Ковид-19 и оценка за мерките…
Нешто ми падна во очи уште пред неколку дена, кога ги гледав групните фотографии и селфијата од посетите на Филипче…
Да заболиш од болеста од која ги лечиш своите пациенти е данокот на професијата да бидеш лекар, доктор. Тоа го…
Иако вонредната состојба кај нас не е де јуре прогласена (барем не сѐ уште), таа де факто постои. Затворени се…
Ограничувањето на работата на угостителските објекти до 18 часот и при тоа посетата на рестораните и кафулињата да се со…
Велат… Идел 8 ми март.. Ами ако.. Нека си иде… Што фајде и од него.. Се со трчање… Ден ко…
Веста за новиот бегалски бран од Сирија и можната обнова на Балканската рута, ја отвара темата за границите - отворени…
Страница 8 од 47

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.