Пишува проф. д-р Темелко Ристески за синоќешниот дуел и односот меѓу соговорниците, во пресрет на утрешната Прочка: „Внимателно го следев…
Ова е мислење на економскиот експерт и поранешен советник во Министерството за финансии Бранимир Јовановиќ во однос на вчерашните искажани…
Ратификацијата на договорот за прием на Македoнија во НАТО предизвика еуфорија од реакции на социјалните мрежи:- „Светол датум за Собранието,…
Фејсбук реакции по вечерашното доделување на Оскарите и достигнувањата на македонскиот филм до рангот „номинирани за оскар“. Оскарите отидоа во…
Во очекување на церемонијата на доделувањето на ОСКАРИТЕ на годинашново 92 издание, граѓаните на социјалните мрежи оддаваат огромна поддршка и…
Ване Цветанов, поранешен функционер на ВМРО-ДПМНЕ, а подоцна остар критичар на политиките на Груевски, на режимот што тој го воведе,…
На Тоше не му требаат одликувања и признанија. Тој сам по себе е недопирлива величина. За неговите достигнувања и мисија…
Социјалните мрежи не стивнуваат од честитки и возбуди за двете номинации за престижната филмска награда ОСКАР за македонскиот претставник „Медена…
Живееме во време во кое политиката е нашата главна опсесија, која ни го заробила мозокот до тој степен што и…
Страница 9 од 47

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.