Извршителите се закануваат со траен прекин на работата. Така велат од Комората на извршители, незадоволни од тројно намалените награди за…
Колумна на Сашо Орданоски за Цивил Медиа Објективно, се чини дека г. Мицкоски нема за што да се лути: целата…
Новинарот, колумнист и граѓански активист Петрит Сарачини на сатиричен начин споделува постови со замислен „алуминирачки“ ефект на анализа за работата…
Прогресивниот данок и одлагањето на неговата примена наиде на одобрување од од стопанската фела, Стопанската комора, од Конфедерацијата на работодавачи,…
Љубомир Д. Фрчковски, професор по меѓународно право, вечерва на „Коментар“ на „24ТВ“ со интересна анализа за одложената одлука за отварањето…
Во Финска како една од најразвиените земји на Европската Унија просекот на ученици во една наставна паралелка изнасува 12 лица.…
Безусловното „ДА“ од Бундестагот отвара нова ера за Македонија. Граѓаните на Македонија по веста за безусловното „ДА“ од германскиот Бундестаг…
Пушува Ѓорги Спасов, поранешен министер и висок функционер на СДСМ„Откако министерката Рената откри дека со измена на Законот за судски…
Никому, ама баш никому да не ја посакаш во животот глетката која ја имаше гевгеличанката Анета Јованова. Првиот ден од…
Страница 10 од 47

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.