Топ Новости
Нови 52 заразени од корона за едно деноноќие, не' очекува ли пикот на заразата во јуни, се враќаме ли на…
Пациентка со мозочна смрт, Емилија Динева (45 годишна) родена од Јосифово, а жител на стар Дојран, која по тешка сообраќајна…
Денис Јанкуловски е вработен во Институтот за јавно здравје во Скопје, секојдневно е на терен зема брисеви на сомнителни од…
Литијата во Струга и масовната посета од граѓаните без почитување на забраната за јавни собири, дистанца од 2 метри, носење…
Драг Гоце, И после 117 години скоро сè е исто само со неколку мали измени во твоето разбирање на светот-полето…
Повеќе од 20 земји во светот работат на истражување на вакцина против болеста Ковид-19. Меѓу нив се и Обединетите Арапски…
На денешен ден пред три години 27 април 2017 година, Собранието во Македонија крвареше, а крвареа и пратениците во него.…
Епидемологот Владимир Микиќ во интервју за отвореното студио на 24 Телевизија порача дека олабавувањето на мерките треба да биде постепено,…
Граѓаните кои повеќе од месец и половина живеат со корона заканата, остро реагираат на социјалните мрежи за намерата на МПЦ…
Страница 8 од 47

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.