Пациентка со мозочна смрт, Емилија Динева (45 годишна) родена од Јосифово, а жител на стар Дојран, која по тешка сообраќајна…
Денис Јанкуловски е вработен во Институтот за јавно здравје во Скопје, секојдневно е на терен зема брисеви на сомнителни од…
Литијата во Струга и масовната посета од граѓаните без почитување на забраната за јавни собири, дистанца од 2 метри, носење…
Драг Гоце, И после 117 години скоро сè е исто само со неколку мали измени во твоето разбирање на светот-полето…
Повеќе од 20 земји во светот работат на истражување на вакцина против болеста Ковид-19. Меѓу нив се и Обединетите Арапски…
На денешен ден пред три години 27 април 2017 година, Собранието во Македонија крвареше, а крвареа и пратениците во него.…
Епидемологот Владимир Микиќ во интервју за отвореното студио на 24 Телевизија порача дека олабавувањето на мерките треба да биде постепено,…
Граѓаните кои повеќе од месец и половина живеат со корона заканата, остро реагираат на социјалните мрежи за намерата на МПЦ…
Неврохирургот д-р Јовица Угриновски во “Отворено студио” на 24ТВ даде свој осврт на светската закана Ковид-19 и оценка за мерките…
Страница 9 од 48

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.