Учебната година што измина во образовните установи во државата беше спроведено инклузивно образование со воведувањето на образовни асистенти за учениците.Овој…
Отворенста за соработка и стручна помош на луѓето од „нашето маало“, луѓето кои ги знаеме, живеат тука со нас и…
Koja e смислата на животот: работата, парите, луксузот, семејстовото, пријателите? Секој има различни мерила за успех и среќа. Еве една…
Благица Тасевска од Богданци е млада личност која започнала професионален живот „возач на камион“ и е прва со лиценца за…
Поминав еден час во банка со татко ми бидејќи мораше да префрли пари, не можев да одолеам и го прашав:…
Постарите гевгеличани паметат за тоа како воз со вагони полни со експлозив, стационирани на Железничката пруга во Гевгелија, експлодирале. Тоа…
На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како постара жена стои пред руските војници и разговара со…
ГОЦЕ, НАШАТА НЕДЕЛИВОСТ Featured
Пишува Бошко Нацески По повод 150 годишнината од раѓањто на македонскиот револуционер, идеолог, идеолог, организатор и водач на македонското револуционерно…
Томитка Раданлиева од Гевгелија направи несекојдневен потфат во изминатата година, читајќи вкупно 438 книги, што е за поздравување. Таа во…
Страница 1 од 48

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.