Топ Новости
Утрово приведен е гевгеличанец - Сабота, 01 Октомври 2022 17:14
Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани - Четврток, 22 Септември 2022 18:33
Приведен бегалец од Затвор Гевгелија - Вторник, 20 Септември 2022 14:05
Агенцијата за храна и ветеринарство донесе одлука за повлекување од продажба во земјава на пет серии од виршлите „Вуди“, бидејќи…
Одбележан Светскиот ден на прва помош Featured
По повод Светскиот ден на Првата помош, Црвен Крст на Македонија со град домаќин Битола ја организираа Конвенцијата по Прва…
Недела останува ден за одмор на работниците Featured
Уставниот суд денес не донесе одлука по иницијативата на бизнис-секторот во која се оспорува решението за „недела неработен ден“. Еден…
Празничен прекуграничен поход Featured
Денешниот празничен ден гo преполни граничниот премин „Богородица“ како во шпицот од летната туристичка сезона.Четири колони возила, две колони товарни…
Mакедонија празнува 31 година независност Featured
На денешен ден пре 31 година македонските граѓани на референдум изгласаа независност. На референдумското изјаснување одржано на 8 септемвси 1991…
Царинската управа информира дека се врши електронска евиденција на влез на возилата со странски регистарски таблици на граничните премини, при…
Невреме во Скопје: поплавени улици, заглавени возила, паднати и откорнати дрвја, згмечени автомобили, затнати шахти за атмосферска канализации, заглавени луѓе…
Гевгеличанец возач притворен во Бургас, Бугарија Featured
- „Ова ни е прв случај македонски државјанин да биде приведен поради илегален транспорт на мигранти“, изјави за МИА портпаролката…
Eкс директорот на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК), Сашо Мијалков, во согласност со судската покана за издржување на затворската…
Страница 1 од 132

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.