• 24 Часа
  • 7 Дена
  • 14 Дена
Владата ќе добие пет нови министри
Јун 23 2019

Владата ќе добие пет нови министри

Денес од Валандово Премиерот Заев најави дека уште денес до Собранието ќе ги достави предлозите за нови министри и тоа Трајан Димковски...
Нов асфалт и проширување на регионалниот пат Гевгелија-Богданци-Фурка
Јун 21 2019

Нов асфалт и проширување на...

Министерот за транспорт и врски Горан Сугаревски денеска го најави почетокот на изведбените работи за рехабилитацијата на...
Валандовски средношколци Елена и Борис во финале на Genius Olympiad во Њујорк
Јун 20 2019

Валандовски средношколци Елена и...

Елена Гребенакова и Борис Китановиќ, ученици во втора година гимназија при СОУ "Гоце Делчев" - Валандово, под менторство на проф. Ташка...
Одбележување на Светскиот ден на бегалците во Гевгелија
Јун 20 2019

Одбележување на Светскиот ден на...

Со штанд на УНХЦР на градскиот плоштад во Гевгелија од 08 до 20 часот денеска волонтери на оваа меѓународна организација комуницираат со...
Од 1 јули стартува мерката „Повраток на ДДВ за граѓаните“
Јун 19 2019

Од 1 јули стартува мерката...

Од 1 јули, (значи за 10 дена) почнете да собирате фискални сметки од секое купување, платена услуга. Владата, Министерството за финансии и...
„Ден на проширување“ тема на Европскиот комитет за региони
Јун 18 2019

„Ден на проширување“ тема на...

Денеска и утре во Брисел се одржува дводневниот 16-ти по ред Заеднички консултативен состанок на Комитетот на регионите од Република...
Водата во Дојранското езеро безбедна за капење
Јун 17 2019

Водата во Дојранското езеро...

- „Најновите испитувања на водата од Дојранското Езеро покажаа дека е во одлична состојба и е безбедна за капење и рекреација на...
Заврши првиот планинарски камп за млади „Танчев Ѓорги - Гоце“ на Кожуф
Јун 15 2019

Заврши првиот планинарски камп за...

Во спомен на Танчев Ѓорги - Гоце, а на локација на планинарскиот дом „Томе Шутов Кротки“ кај село Конско и по висините на Кожуф планина,...

Фото Галерија

Видео Галерија

Hide Main content block

 

Follow us on Facebook!

 

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.