Топ Новости
Августовска разгледница од Дојран - Понеделник, 03 Август 2020 14:35
Воз удрил во автомобил кај с.Давидово - Понеделник, 27 Јули 2020 17:55
  • 24 Часа
  • 7 Дена
  • 14 Дена
Граничен премин „Евзони“ кај ГП „Богородица“ вечерва се затвара во 22 часот
Авг 07 2020

Граничен премин „Евзони“ кај ГП...

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека до граничната служба на граничниот премин „Богородица“ од страна на...
ООУ „Владо Кантарџиев“- Гевгелија со инвестиција за уредување на дворниот простор
Авг 07 2020

ООУ „Владо Кантарџиев“- Гевгелија...

Министерството за здравство за следната недела ги најавува протоколите за работа на училиштата и градинките, а во овој период на...
Се бара ревизија за изградбата на Градскиот пазар во Гевгелија
Авг 05 2020

Се бара ревизија за изградбата на...

Советникот Тихомир Ручкоманов, претставник од ЛДП и коалиционен партнер на СДСМ во локалниот општински совет во Гевгелија поднесе...
Граничниот премин Дојран-Дојрани останува затворен уште 10 дена
Авг 04 2020

Граничниот премин Дојран-Дојрани...

Грција ги продолжува своите меѓугранични заштитни мерки од ковид-19.Денеска, Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните...
Августовска разгледница од Дојран
Авг 03 2020

Августовска разгледница од Дојран

Продолжениот празничен викенд донесе многу гости, посетители, викенд туристи и уживатели на плажите од Дојранското езеро.Лежалките се...
Нов случај на корона позитивен во Гевгелија - 13ти до сега
Авг 02 2020

Нов случај на корона позитивен во...

Нов позитивен наод од корона тест доби лице од Гевгелија, според последниот извештај што го објави Институтот за јавно здравје за...
Една фирма во Гевгелија, 2 од Богданци и 4 во Валандово, искористиле владина помош, а не исплатилe плата на вработените
Јул 31 2020

Една фирма во Гевгелија, 2 од...

За април 2020 година една фирма од Гевгелија и две фирми од Богданци искористиле финансиска помош за исплата на минимална плата за своите...
Една година од огнената стихија во Гевгелија која пеплоса шест стана
Јул 30 2020

Една година од огнената стихија во...

На 30 јули во 11:20 часот на улицата „Ристо Чавдаров“ бр. 25 во Гевгелија лани избувна пожар во еден од становите на последниот шести кат, а...

Фото Галерија

Видео Галерија

Hide Main content block

 

Follow us on Facebook!

 

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.