Топ Новости
Лишен од слобода 19 годишен Гевгеличанец - Понеделник, 25 Ноември 2019 13:03
  • 24 Часа
  • 7 Дена
  • 14 Дена
„Медена земја“ прогласен за најдобар документарец за 2019 според критичарите во Њујорк
Дек 05 2019

„Медена земја“ прогласен за...

Американската организација на филмски критичари од Њујорк „New York Film Critics Circle (NYFCC)“ синоќа ја додели наградата за најдобар документарен...
Заменик министерот за локална самоуправа Павлески во посета на Гевгелија и Богданци
Дек 04 2019

Заменик министерот за локална...

Работна посета на двете јужни општини Гевгелија и Богданци беше дел од денешната агенда на заменик министерот за локална самоуправа,...
Дводневен „Новогодишен базар 2019“ во Гевгелија
Дек 04 2019

Дводневен „Новогодишен базар 2019“...

Од денес напладне во Гевгеија започнува традиционалната предновогодишна хуманитарна манифестација „Новогодишен Базар“. Среда 4-ти и...
„И ние постоиме“ - одбележан Светскиот ден на лица со посебни потреби во Гевгелија
Дек 03 2019

„И ние постоиме“ - одбележан...

Со дефиле низ улиците на Гевгелија, членовите на здруженијата на наши сограѓани кои се дел од нашата заедница го одбележаа Светскиот...
Пресуда: 13 години затвор за Тони Манџа за разбојништво во казино во Гевгелија
Дек 02 2019

Пресуда: 13 години затвор за Тони...

Тони Кечев (40 год) од Гевгелија, викан Манџа доби казна затвор од 13 години за две кривни дела „разбојништво“ и за „недозволено држење...
Ученичката Јована освои трето место по физика на „Месецот на науката“
Ное 29 2019

Ученичката Јована освои трето...

Ноември - „Месецот на науката“ донесе нови награди за учениците од Општинското основно училиште „Крсте Мисирков“ од Гевгелија. По...
Проект за секундарна гасификација и нови инвестиции од 5,9 милиони денари во Гевгелија
Ное 29 2019

Проект за секундарна гасификација...

Секундарна гасификациона мрежа за Гевгелија во фаза на проектна апликација пред ЕУ фондовите за финансирање на истата од меѓународни...
Гасификацијата и водоснабдувањето клучни точки на денешната 36-та седница на Советот на општината
Ное 28 2019

Гасификацијата и водоснабдувањето...

Енергетските и водоснавдителните компоненти од надлежностите на локалната самоуправа денес ќе се најдат на дневен ред на 36-та закажана...

Фото Галерија

Видео Галерија

Hide Main content block

 

Follow us on Facebook!

 

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.