Топ Новости
Приведени илегалци кај Моин - Сабота, 10 Октомври 2020 12:44
  • 24 Часа
  • 7 Дена
  • 14 Дена
Гевгелија 121 активни на корона - денес 7 новозаразении, а 4 во Богданци
Окт 22 2020

Гевгелија 121 активни на корона -...

Најновиот извештај на ИЈЗ покажува дека корона трендот на новозаразени во Гевгелија и регионот продолжува. Денеска ИЈЗ известува за 640...
Се доградува Дневниот ковид центар во Гевгелија
Окт 22 2020

Се доградува Дневниот ковид центар...

Во кругот на Општа Болница Гевгелија веднаш до сегашниот пункт за земање брис за корона тест (поранешното Кожно одделение при...
Приведени четворица дилери на дрога од Гевгелија
Окт 22 2020

Приведени четворица дилери на...

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи и ОВР...
Короната со нов рекорд - МК 641, Гевгелија 20 нови позитивни
Окт 21 2020

Короната со нов рекорд - МК 641,...

Таман си помисливме дака во Гевгелија продолжува трендот на задравување на пациентите од ковид-19 со вчерашните 9 мина оздравени од...
Девет оздравени од ковид-19 во Гевгелија, 5мина позитивни во Богданци
Окт 20 2020

Девет оздравени од ковид-19 во...

Денешниот корона статус во Гевгелија носи смирување на страната на активните, со констатирани 9 оздравени пациенти од ковид-19 на ниво на...
Активни на корона се 112 лица во Гевгелија
Окт 20 2020

Активни на корона се 112 лица во...

Гевгелија 20-от октомвриски ден го живее како 85-ти ден со корона меѓу своите граѓани. Во најновиот извешта на ИЈЗ се известува за нови 2ца...
Гевгеличани на средба со претстaвници од централната и локалната власт
Окт 18 2020

Гевгеличани на средба со...

Актуелната општествено-економска но и здравствена состојба во државата ги актуелизира контактите со граѓаните, организирани според...
Нови 15 позитивни на корона во Гевгелија
Окт 18 2020

Нови 15 позитивни на корона во...

Гевгелија и денеска, недела со нови позитивни случаи утврдени преку анализирани тестови во референтни лаборатории во државата. Денеска...

Фото Галерија

Видео Галерија

Hide Main content block

Понеделник, Јул 23 2012 0 comment
Rana casen maki

Pendisse erat dolor, dictum in interdum non, molestie at lorem. Vivamus fringilla varius

Петок, Авг 09 2019 0 comment
Фанка и Јонче се преселија во Миравци после 30

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска ги посети првите лица кои излегоа

 

Follow us on Facebook!

 

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.