Оркестарот „Полифонија“ свиреше на бис на Интернационален мандолински фестивал во Турција

Оркестарот „Полифонија“ свиреше на бис на Интернационален мандолински фестивал во Турција

Релативно младиот мандолински оркестар од с.Јосифово, Валандовско „Полифонија“ неделава учествуваше на Интернационалниот мандолински фестивал во Измир Турција каде освен аплаузите...

Page 1 of 7 1 2 7

ПРЕПОРАЧАНИ ВЕСТИ

СЛЕДЕТЕ НЕ

ПРЕЛИСТУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist