Топ Новости >
  • 24 Часа
  • 7 Дена
  • 14 Дена
Југот во духот на Дивиот Запад
Мар 29 2017

Југот во духот на Дивиот Запад

Не е потерница, но е јавно објавена слика на гевгелиски пратеник во Собранието на Република Македонија од редовите на СДСМ
Спонзорства на УО на Комуналец“ наместо одлуки за чиста вода
Мар 25 2017

Спонзорства на УО на Комуналец“...

Петчлениот Управен Одбор на гевгелиското јавно комунално претпријатие во извештајната 2016 година од 12 одржани седници повеќе се...
АРСЕНА го одбележа Меѓународниот ден на водите
Мар 22 2017

АРСЕНА го одбележа Меѓународниот...

Под мотото „Здрава вода за здрав живот“ поделени пакувања чиста вода на штанд поставен на градското шеталиште во центарот на...
Гевгелиски советник ги обвини „шиптарите“ за рудникот злато на Кожуф
Мар 17 2017

Гевгелиски советник ги обвини...

Хаџиниколов: За копање злато на Кожуф потпишал некој шиптар од Министерство за економија
СМС регрутација на протестирачи во Гевгелија
Мар 17 2017

СМС регрутација на протестирачи во...

Наводната граѓанска иницијатива „За заедничка Македонија“ на ваков начин го регрутира присуството на вработените од јавната...
Граѓанската Петиција на АРСЕНА пред надлежните тела
Мар 15 2017

Граѓанската Петиција на АРСЕНА...

Граѓаните и АРСЕНА ја доставија до надлежните локални тела ПЕТИЦИЈАТА за намалување на цената на водата на ниво на техничка вода
Добредојде Премиеру - дочек на Заев во Гевгелија
Мар 05 2017

Добредојде Премиеру - дочек на Заев...

Гевгелија денеска беше домаќин на традиционалниот Осмомартовски марш на Форумот на жени на СДСМ, а лидерот го дочека со премиерски...
Графичката работилница „Софија“ со изложба во Сараево
Мар 05 2017

Графичката работилница „Софија“...

Eднонеделна изложба во просторот на Академијата на ликовните уметности во Сараево, Босна и Херцеговина

Фото Галерија

Видео Галерија

Hide Main content block

Четврток, Мар 30 2017 0 comment
Тинејџер поправил грешка во податоците на НАСА

Мајлс Соломан, 17-годишен средношколец во училиштето Таптон во Шефилд нашол грешка во

Петок, Мар 17 2017 0 comment
Шефе, има ли уште?

Јавна администрација која седи дома а прима плата, всушност со работата ги јавнала оние

 

Follow us on Facebook!

 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.