Топ Новости >
  • 24 Часа
  • 7 Дена
  • 14 Дена
Пангалос: Реакциите „Македонија не смее да се даде“ доаѓаат од искомплексирани типови
Јан 22 2018

Пангалос: Реакциите „Македонија...

Поранешниот министер за надворешни работи на Грција, Теодорос Пангалос: северниот сосед има право да се вика како што сака, па дури и...
Во Гевгелија светиот крст во рацете на Тодор Цветанов од Бугарија
Јан 19 2018

Во Гевгелија светиот крст во...

Среќниот носител на крстот во Гевгелија, Тодор Цветков го имал фатено крстот на Водици во Истамбул, Турција и Москва, Русија
ВИДЕО: Столтенберг за Заев „Тој е мојот херој“
Јан 18 2018

ВИДЕО: Столтенберг за Заев „Тој е...

Генералниот секретар на НАТО со пофални зборови за Премиерот на Македонија
Македонија одигра нерешено со Германија
Јан 17 2018

Македонија одигра нерешено со...

Со резултат 25:25 Македонија вечерва се израмни во вредностите со актуелниот европски ракометен првак Германија
Игор Ѓорески Хектор - 10 години од траѓичната смрт кај Блаце
Јан 12 2018

Игор Ѓорески Хектор - 10 години од...

Цвеќе и наклон за борецот 
25-ти јубилеен Коледарски Хепенинг 2018
Јан 05 2018

25-ти јубилеен Коледарски Хепенинг...

Со бадников оган, сценски настап на локални изведувачи и голем огномет одбележан годинашниот коледарски хепенинг во Гевгелја
Нови сметки за вода од јануари 2018 за гевгеличани
Јан 04 2018

Нови сметки за вода од јануари 2018...

Комуналните услуги пониски за 1,34 денари по метар кубен
Мирна новогодишна ноќ во Гевгелија, Богданци и Дојран
Јан 02 2018

Мирна новогодишна ноќ во...

Според податоците на Полициска станица Гевгелија последната недела од декември и Новогодишната ноќ поминале без многу непријатности и...

Фото Галерија

Видео Галерија

Hide Main content block

 

Follow us on Facebook!

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.