Jovanka Dojranlieva

Jovanka Dojranlieva

Претставата „Сите сме еднакви“ на ЗГ „Поддршка“- Гевгелија со 4-та изведба пред локалната публика

Домашна наменска претстава „Сите сме еднакви“ креирана од локални автори, поставена на сцената од локален рeжисер, а изведена од ученици од основните училишта ООУ „Владо Кантарџиев“ Гевгелија и ООУ „Ристо...

Read more

ООУ „Петар Мусев“ -ТРЕТО место на државен натпревар во ракомет

Училишниот тим во ракомет (машки) од ООУ „Петар Мусев“ од Богданци освои ТРЕТО место на Државниот натпревар во ракомет помеѓу основните училишта во државата. Младите ракометари од Богданци за да...

Read more

Граѓански митинг на СДСМ и коалицијата во Гевгелија

Предизборниот карван на СДСМ и коалиционите партнери за Европска Македонија вечерва имаше свој старт од Гевгелија - европската порта на Македонија, со што ја искажаа симболично својата определба за трасираниот...

Read more

Час во природа

Интересна и интерактивна настава реализирана денеска со учениците од комбинираната паралелка во с.Моин заедно со нивната наставничката Трајанка Димовска Андонова, а во соработка со родителите. Реализирана е настава во природа...

Read more

Министероот Тошковски во посета на ОВР Гевгелија, РЦ „Југ“ и ГП „Богородица“

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски денеска реализираше посета на Регионалниот центар за гранични работи „Југ“, Полициската станица за гранични проверки и граничен надзор „Богородица“ и Одделението за внатрешни работи...

Read more

Филипче: ВМРО-ДПМНЕ 11 години од специјализантите правеше социјални случаи, СДСМ го плати нивниот труд

Поранешниот министер за здравство Венко Филипче, сега Носител на изборната листа за пратеници во ИЕ-4 со соопштение одговара на изјавите на Силјановска во Гевгелија искажани во врска со младите специјализанти:...

Read more

Гордана Силјановска Давкова се претстави пред гевгеличани

На вечерашниот народен митинг организиран од ВМРО-ДПМНЕ свое претставување пред граѓаните имаше кандидатката за претседател на државата Гордана Силјановска Давкова. Таа ги потсети гевгеличани на 2019 година кога исто така...

Read more
Page 1 of 127 1 2 127

FOLLOW ME

INSTAGRAM PHOTOS

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist