Jovanka Dojranlieva

Jovanka Dojranlieva

Викенд Полициски билтен – Приведена Валандовчанка и еден Грчки државјанин

Викендов полициските службеници од југот на државата лишиле од слобода две лица - 50 годишна жена од Валандово и 50 годишен грчки државјанин. И двете притворања се евидентирани во полицискиот...

Read more

ЗГ „Мобилност“ Гевгелија со трибина и спортски игри го одбележа 3-ти Декември

Меѓународниот Ден на лицата со попреченост 3-ти Декември и Националниот ден на лицата со телесен инвалидитет 4-ти Декемвр, беа одбележани со одржана трибина и промоција на играта „Бочија“ од страна...

Read more

„Dojran Open 2023“ – Каратистите од КК „Дојран“ освоија 23 медали, севкупен победник е КК „Сансаи“ од Кавадарци

Познати конечните резултати на Првиот меѓународен карате турнир во Дојран „Dojran Open 2023“, што се одржа минатиот викен во Спортскиот центар „Истатов“ во Нов Дојран, Севкупни победници на турнирот е...

Read more

1 Декември – Светски ден за борба против ХИВ/СИДА 2023

Во светот и кај нас денеска се одбележува 1 Декември – Светскиот ден за борба против ХИВ/СИДА. Според податоците од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) согласно постоечката евиденција на пријавени...

Read more

„И НИЕ МОЖЕМЕ ДА ПОДАРИМЕ“ – активности на лицата од Дневниот Центар Гевгелија

Во пресрет на 3-ти Декември, Светскиот ден на лицата со хендикеп, денеска штитениците на Дневниот Центар од Гевгелија реализираа неколку акции со пораката „И НИЕ МОЖЕМЕ ДА ПОДАРИМЕ“. Најпрво, тие...

Read more

Денес, 1 декември, стартува ефтината дневна тарифа за домаќинствата

Од денес стартува дневната евтина тарифа за домаќинствата. Ќе важи од 13:00 до 15:00 часот. Проценките се дека едно семејство со просечна потрошувачка на струја на овој начин ќе може...

Read more

ВИДЕО: Марија Ичкова од Богданци пее со Дадо Топиќ

Младата вокалистка од Богданци Марија Ичкова синоќа пееше заедно со Југословенската музичка легенда Дадо Топиќ, познатито хит „Принцеза“. Хитот стар речиси 40 години Марија и Дадо го отпееја заедно во...

Read more

ВИДЕО: Мразот во Србија предизвика верижни судири и направи хаос

Утрото во Србија беше одбележано со серија тешки сообраќајни несреќи, во кои неколку лица беа повредени, а главната причина за повеќето од овие судири беше мразот. Особено критично беше во...

Read more

ИЗВЕСТУВАЊЕ – МЗШВ доделува дополнителни субвенции за 2023 година

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство ги известува земјоделските стопанства дека согласно новиот модел на субвенционирање, секој производител кој поднел барање за субвенции за 2023 год. ЗАДОЛЖИТЕЛНО треба повторно да...

Read more

ПС ГП Стар Дојран со Кривични пријави против две лица

Регионалниот центар за гранични работи „Југ“ – Полициска станица за граничен премин и граничен надзор Стар Дојран, во координација со јавен обвинител, ќе поднесе кривична пријава против Б.М.(28) и М.Б.(29),...

Read more
Page 2 of 93 1 2 3 93

FOLLOW ME

INSTAGRAM PHOTOS

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist