Jovanka Dojranlieva

Jovanka Dojranlieva

ШАХОВСКИ ТУРНИР ЗА УЧЕНИЦИ ОД ОСНОВНИТЕ УЧИЛИШТА ВО ГЕВГЕЛИЈА

Шаховскиот клуб „7-ми Ноември 2021“ од Гевгелија денеска организираше квалификациски турнир за ученици од 6 до 9 одд.. На турнирот учествуваа 17 пријавени ученици, а се играше во просториите на...

Read more

Хуманитарна Божиќна акција „ПОДАРИ РАДОСТ ЗА РОЖДЕСТВО ХРИСТОВО“

Со пораката „Подари радост за Рождество Христово“ и годинава по шести пат се оргнизира традиционалната хуманитарна акција во пресрет на Божиќните празници, во организација на гевгелиските цркви и правосвештенството. Традицијата...

Read more

30 ДЕНА ПРИТВОР ЗА ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА СИЛУВАЊЕ ОД ГЕВГЕЛИЈА

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гевгелија донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, осомничено за кривично дело – Силување од член 186 став 3 во врска со...

Read more

МТСП: Повик за користење бесплатен зимски одмор за деца од семејства со социјален ризик и деца корисници на посебен додаток

Центарот за социјални работи Гевгелија достави до нашата редакција ПОВИК за користење на бесплатна услуга за одмор и рекреација на деца од семејства со социјален ризик и деца корисници на...

Read more

Владата одобри 65 милиони денари за реконструкција на колекторскиот систем и изградба на нова Пречистителна станица во Дојран

Владата на вчера одржаната 112 седница одобри 65 милиони денари за реконстуркција и надградба на колекторскиот систем но и за изградба на нова пречистителна станица во Дојран, објави градоначалникот Анго...

Read more

Приведен гевгеличанец обвинет за силување

ОВР Гевгелија поднесе кривична пријава против Д.П.(24) од Гевгелија поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување“. На ден 19.12.2022 година (понеделник) во викенд куќа во гевгелиско село,...

Read more

Потпишан грант за социјални услуги за Гевгелија и Богданци – лични асистенти ќе им помагаат на немоќни лица во домашни услови

Министерството за туд и социјална политика додели грант во износ од 7.131.336 денари наменет за реализација на предлог проектот за подобрување на социјалните услуги во двете општините Гевгелија и Богданци....

Read more

Зимата настапува денеска, а уште ноќва не’ потсети дека конечно доаѓа со -1 степен надворешна температура

На 21 декември, среда, точно во 22 часот и 36 минути, календарски настапува зимата. Најстуденото време во годината ќе трае до 20 март 2023 година, што е точно 88 дена,...

Read more

Марија Шерифовиќ со нова песна и најскап спот на Балканот вреден 75.000 евра

После пет години студиска пауза, српската пејачка Марија Шерифовиќ ги израдува своите фанови објавувајќи ја песната и спотот „Dobar vam dan“. Марија изјави дека со оваа песна им се обраќа...

Read more
Page 127 of 134 1 126 127 128 134

FOLLOW ME

INSTAGRAM PHOTOS

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist