Jovanka Dojranlieva

Jovanka Dojranlieva

МВР предупредува: Не наседнувајте на лажни електронски пораки во име на МВР

Деновиве во МВР пристигнаа пријави од граѓани за добиенa електронска порака наводно во име на министерот за внатрешни работи, во соработка со полициската канцеларија на Европол, во која во вид...

Read more

Гевгелиските средношколци освоија Второ и Трето место на натпревар по математика

Учениците од СОУ „Јосиф Јосифовски“ од Гевгелија на одржаниот општински натпревар по математика покажаа завидни резултати. Освоија една Втора награда, една Трета награда и три Пофалници. Прва Година: - Ѓорги...

Read more

Гевгеличанецот Филип Ангов во „Ѕвездите на Гранд“ го помина вториот круг

Гевгелија распеана и музикална - отсекогаш важела за таква. Тоа го потврдуваат и нејзините жители, годинава дури двајца натпреварувачи на Балканското музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Последната сабота од јануари...

Read more

ТППЕ Гевгелија испраќа спасувачки тим за Турција

Солидарна и хумана Гевгелија испраќа тим во погодените краеви со земјотресот во Турција. Четири пожарникари од ТППЕ Гевгелија, со теренско возило и опрема денеска заминуваат за Турција. - „Се чекаат...

Read more

Законски измени за игрите на среќа – одалеченост најмалку 500 метри од училиштата

Владата соопшти дека на денешната седница го утврдила Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за игрите на среќа и за забавните игри, предложен од Министерството за финансии. - „Со...

Read more

Автентични снимки – спасувачите на терен, надеж, живот, но и настрадани од земјотресот

Борба за здив, надеж за живот. Автентични снимки кои неможат да се опишат со збор. https://www.youtube.com/watch?v=yECpEMdT_O0 Британската телевизија Скај њуз објави видео од уривање на зграда по разорниот земјотрес во...

Read more

Почина Милан Завков – македонски виртуоз на хармоника и музички творец

На 61-годишна возраст почина Милан Завков, маестрото на хармониката, но и автор на повеќе од 150 новосоздадени народни песни. Завков хармоника започнал да свири кога имал 8 години. Првиот обид...

Read more

Македонија испраќа помош за Турција -пари, опрема спасувачки тимови и армиски специјалци

Македонската влада испраќа итна помош во Турција по катастрофалниот земјотрес. На денешната седница на Влада одлучено е да се издвојат околу 100.000 евра помош за настраданите во земјотресот, а ќе...

Read more
Page 92 of 112 1 91 92 93 112

FOLLOW ME

INSTAGRAM PHOTOS

Mebel-Vi – Webp.net-gifmaker (66)

Mebel-Vi – Webp.net-gifmaker (66)

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist