Топ Новости
Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани - Четврток, 22 Септември 2022 18:33
Приведен бегалец од Затвор Гевгелија - Вторник, 20 Септември 2022 14:05

„Ју-Ту“ најплатени музичари во 2018

Сабота, 08 Декември 2018

Први на листата се членовите на ирскиот бенд Ју-Ту, а петта е Кејти Пери, како прва и најплатена музичарка од женските претставнички

 

 

Списанието „форбс“ ја заокружи „златната“ милионска петорка на музичката сцена, според заработката од нивните настапи и авторски музички дела. Први на листата се членовите на ирскиот бенд Ју-Ту, а петта е Кејти Пери, како прва и најплатена музичарка од женските претставнички

Со заработка од 118 милиони долари во една година ирскиот бенд „Ју-Ту“ се најде на тронот по заработка од музичкиот бизнис и се за изминатата 2018 година први на листата најплатени музичари според списанието „Форбс“.

Благодарение на светската турнеја Joshua Tree, „Ју-Ту“ се музичари со најголема заработка во периодот од јуни, 2017 до јуни, 2018 година. Во рамките на заработката од 118 милиони долари влегува и профитот од турнејата Experience + Innocence.
На второ место се „Колдплеј“ со 115 милиони долари.

Ед Шeран е на трето место со заработени 110 милиони долари, а топ пет го заокружуваат Бруно Марс со 100 милиони долари и Кејти Пери со 83 милиони долари.

 

Last modified on Сабота, 08 Декември 2018 - 20:22

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Kривична пријава за жител од општина Гевгелија

ОВР Гевгелија поднесе кривична пријава против лицето Д.Б.(40 годишен) од село

Повеќе

Се подготвува комунална ценовна бомба

Управниот одбор на ЈПКД „Комуналец“ од Гевгелија на 19.04.2022 година донел

Повеќе

Недела - прекин на електричната енергија во цела Гевгелија

Екипите на Електродистрибуција ДООЕЛ ќе работат на реконструкција и

Повеќе

Пронајдена марихуана и муниција во Моин, приведени 2 лица

Две лица од Гевгелиско се приведени откако полицијата при претрес на нивните

Повеќе

Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани

Полициската станица Гевгелија поднесе кривични пријави против двајца

Повеќе

ИТНО се повлекуваат виршлите „WUDY“ од продажба, нареди АХВМ

Агенцијата за храна и ветеринарство донесе одлука за повлекување од продажба во

Повеќе

МВР: Два случаи на насилство во гевгелиско, се пукало во стојачанец

Вчерашниот ден, 20 септември, одбележан со физичко насилство на ГП „Дојран“, на

Повеќе

Признание за Гевгелиското Здружение на пензионери од СЗПМ

По повод 20 септември, Денот на пензионерите на Македонија , Здружението на

Повеќе

Приведен бегалец од Затвор Гевгелија

Одбележан Светскиот ден на прва помош

По повод Светскиот ден на Првата помош, Црвен Крст на Македонија со град

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.