Жешко шоу на Шакира и Џеј Ло на Супербоул

Понеделник, 03 Февруари 2020

Сензационален настап со сплет од мизичките хитови на Џенифер Лопез и Шакира на полувремето на Супербол, со групни танчерски точки и многу пиротехника синоќа на „Pepsi Super Bowl“ ја вжештија сцената и спобудалеа публиката.
Џеј Ло се појави на полувремето на Super Bowl на шипка за стриптиз и корисниците на социјалните мрежи буквално останаа без зборови. Ѕвездатa на Hustlers го усоврши танцот на шипка за нејзината улога како Рамона, а дефинитивно потврди дека ги владее движењата и по филмот.

Вистинско шоу изведено во живо, кое вреди да го погледнете, макар на видеото:

На сцената се појави девојче, пеејќи ја „Let’s Get Loud“, кое веднаш ги освои симпатиите на публиката со својот талент. Но, она што никој не го очекуваше е дека тоа е токму 11-годишната ќерка на Џеј Ло, Ем Марибел Муњиз. Воодушевен од настапот на Ем беше и нејзиниот татко Марк Ентони, од кого таа го наследила музичкиот талент. Емеи има и неколку минути помлад брат близнак, Максимилијан.

Латиноамеричките музички ѕвезди покажаа дека и во своите 50 години (Џенифер Лопез) и Шакира со своите 43 уште жарат и палат на сцената со актуелните хитови и оригиналните сценски изведби.  


Last modified on Понеделник, 03 Февруари 2020 - 12:36

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Невреме во Македонија – ЦУК повикува на внимателност

Попладнево силно невреме беше забележано во Oхридско и во Пелагонискиот регион.

Повеќе

Реакција на Левица - Гевгелија

„Пратеничката Ангелина Петкова од ВМРО-ДПМНЕ наплатила 11.718 евра за патни

Повеќе

Отворен ден: „Учи паметно, работи стручно“ во Гевгелија

Средношколскиот училишен центар „Јосиф осифовски“ вчера одржа презентација на

Повеќе

Уапсени 7 поранешни функционери на ВМРО-ДПМНЕ за продажба на плацеви на ЕВН

Седуммина поранешни функционери, но и членови на ВМРО-ДПМНЕ денеска се

Повеќе

Традиционален “Дојран Гурман фест” во Дојран

Од дамнина дојранската трпеза важи за специфична и со зачувани традиционални

Повеќе

Приведен грчки државјанин на Богородица

Редовните полициски контроли и во време на засилени патнички посети на

Повеќе

Заедничката литургија во Скопје на СПЦ и МПЦ-ОА - признаена автокефалноста на

Српската православна црква (СПЦ) на заедничка литургија во Соборниот храм

Повеќе

ПРЕС на ОО на СДСМ Гевгелија

Претседателот на Општинската организација на СДСМ Гевгелија Миле Атанасов

Повеќе

Ново игралиште „Емилија Динева “ во Дојран

Првиот донор на срце во државата, дојранчанката Емилија Динева ќе остане

Повеќе

Притвор за 35 годишен шверцер од Дојран

На 10 минути после полноќ, во текот на вчерашниот ден недела 22 мај лишен е од

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.