Топ Новости

Навика си е навика...

Петок, 07 Февруари 2020

Ване Цветанов, поранешен функционер на ВМРО-ДПМНЕ, а подоцна остар критичар на политиките на Груевски, на режимот што тој го воведе, и на сегашните потези на опозицијата, по истрагата на функционери поставени од новиот технички министер за внатрешни работи,поради крадење и тргување со службени документи на МВР, напиша на својот фејсбук профил:

Навика си е навика...
Да се крадат класифицирани информации и да се тргува со нив, стана традиција на ДПМНЕ.
"Патриотите" од ДПМНЕ, кадри на Чулев, фатени како крадат службени тајни од МВР!
Вака ли се чува држава?
Ова ли се кадрите за "обнова" на Мицко?

Кадрите на Грујо направија безбедносен р'шум во државата. Затвараа професионалци и чесни разузнавачи, а истите тие монтажери на политички случаи украдоа купишта државни тајни и снимени разговори, за да ги продаваат во други држави.
Горан Груевски е избеган во Грција, поранешниот директор на АР е избеган во Турција....

Еве и новата екипа на Наќе и Мицко, се впуштила во крадење на класифицирани информации.
Ова покажува 2 работи:
1. Доказ дека работат сеуште за Грујо, на кого Унгарските служби му бараат уште информации за да не го екстрадираат.
2. Доказ дека се подготвуваат за нови предавства и трговии со интересите на државата.

После овој резил, Мицко нека се сокрие во глувчешка дупка или чесно да си признае ДЕКА НЕМА ЧЕСНИ И СИГУРНИ КАДРИ ЗА ВО НИТУ ЕДНА ИНСТИТУЦИЈА.

Мицко се опкружи со криминалци и апаши кои глумат "патриоти" а крадат, продаваат и тргуваат со државни интереси.

Ако ги промаши кадрите за 4 министерства во техничка Влада, можеме да замислиме какви шерифи и багабонти би донел ако му се даде власт?

Ова е пресериозно.
За вакво нешто се растура техничка Влада!

Last modified on Петок, 07 Февруари 2020 - 10:28

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Саше од Богданци е носител на Светиот крст од водите на Паљурци

Церемонијата на осветување на водите по повод христијанскиот празник Водици

Повеќе

Саше од Богданци, Даниел од Стојаково се носители на Светиот крст

Церемонијата на осветување на водите по повод христијанскиот празник Водици

Повеќе

Иле Илевски го извади Светиот крст од водите на Вардар кај Гевгелија

Трикратниот фрлач по крстот Иле Илевски (31 годишен) од село Давидово, но веќќе

Повеќе

Дејан од Куманово го фати светиот крст во Дојран

Денешниот чин на осветувањето на водите Водици и фрлањето на светиот крст во

Повеќе

Црвениот крст Гевгелија ја започнува сезоната на крводарителски акции за 2022

Највисокиот чин на хуманост на граѓаните- крводарувањето ќе биде цел на првата

Повеќе

Собранието ја избра новата Влада, Ковачевски е премиер

Со 62 гласа „за“, 46 „против“ и без воздржани пратениците во Собранието вечерва

Повеќе

Вори Гевгелија меѓу 100-те најголеми извозници во државата

Компанијата “Вори” од Гевгелија е една од водечките компании во македонската

Повеќе

Донација од Германска Амбасада за ДППД Дојран

Доброволното против пожарно друштво од Дојран доби донација во вид на

Повеќе

Намалeно осветлување на државните патишта поради енергетската криза

Минимален сигурносен обем на осветлување на јавните патишта е дел од одлуката

Повеќе

Василица во гевгелиско - традиција за празникот среде некрстените денови

Денес е Василица, празник среде некрстените денови.
На први јануари по стариот

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.