Топ Новости
Исчезнатиот Илија Минов погребан денеска - Четврток, 02 Септември 2021 14:07

Кривична пријава за агресивен гевгеличанец

Петок, 11 Јуни 2021

Пред два месеца во Струмица гевгеличанец бил предмет на полициска интервенција при што вчера заработи Кривична пријава.
Овој поднесок е доставен до Основното јавно обвинителство со назнака дека е сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“ нотирано во член 122 од Кривичниот законик на РМ.

СВР Струмица поднесе кривична пријава против А.А.(32) од Гевгелија. Во КП се наведува дека постојат основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“. Гевгеличанецот А.А. на ден 05.04.2021 (ден понеделник) во угостителски објект во Струмица, се однесувал агресивно и упатил закани кон полициски службеник кој вршел службени дејствија.

За оваа интервенција на полициските службеници подготвен е полициски извештај, а вчера МВР информираше дека е срочена Кривична пријава за пријавениот и истиот ќе се најде пред органите на обвинителството..

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Септемвриско лето - натпросечно топло време

Долго топло лето во Гевгелија и на југот со продолжена капачка сезона во водите

Повеќе

Изгаснат пожарот кај населбата Карач, Ст.Дојран

Пожар над туристичката населба Карач во Стар Дојран беше забележан вчера во

Повеќе

ПОПИС 2021- досега попишани 502.000 граѓани

Заклучно до 20 часот вечерва се реализира осмиот пописен ден во државата и во

Повеќе

ОИК Гевгелија: Доставени се 5 кандидатури за градоначалник и 6 советнички листи

До синоќа на полноќ кога законски истекува рокот за поднесување на кандидатури

Повеќе

Богданчанец пронајден мртов во својот дом

Во петокот, на 10.09.2021 во 14:30 часот во Полициска станица Гевгелија било

Повеќе

Министерот Филипче поднесе оставка

Министерот за здравство Венко Филипче штотуку соопшти дека од морални причини

Повеќе

93-годишна дојранчанка е тешко повредена откако со автомобил излетала од патот

Синоќа 9 септември во 20.40 часот во СВР Охрид, пријавено е дека на

Повеќе

Прогласена тридневна жалост во цела држава за настраданите во Тетово

На денешната вонредна владина седница прогласена е тридневна жалост на

Повеќе

Пожар во тетовската ковид болница, има и жртви

Вечерва, околу 21 часот избувна пожар во модуларната ковид болница во Тетово.

Повеќе

Честит Ден на независноста - 8 Септември!

Пред три децении на денешен ден, над 95 проценти од граѓаните на Македонија на

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.