Топ Новости
Исчезнатиот Илија Минов погребан денеска - Четврток, 02 Септември 2021 14:07

Ноле како мал сакал да биде Првак

Понеделник, 14 Јуни 2021

Ова е снимка од малиот Новак Ѓоковиќ кој за тенисот зборува како за своја обврска, а не детска забава и дека желба му е да биде прв тенисер пред сите.

Речено, сторено.!
Ова мало детенце вчера ja потврди по 19 пат својата желба, освојувајќи го 19-от по ред грен слем, а по втор пат трофејот на Ролан Гарос во Париз.
Новак Ѓоковиќ испиша тениска историја и стана првиот играч кој освоил најмалку две титули на секој од четирите грен слем турнири.
Новак во моментот е тенисер со најмногу недели како е на врвот од АТП листата на најдобри тенисери во светот.
Самодовербата, решеноста за победа на ова посветено детенце за тенисот, за тренинзите, за обврските го донесоа на тронот од светскиот тенис. Браво Ноле!

Last modified on Понеделник, 14 Јуни 2021 - 10:28

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Септемвриско лето - натпросечно топло време

Долго топло лето во Гевгелија и на југот со продолжена капачка сезона во водите

Повеќе

Изгаснат пожарот кај населбата Карач, Ст.Дојран

Пожар над туристичката населба Карач во Стар Дојран беше забележан вчера во

Повеќе

ПОПИС 2021- досега попишани 502.000 граѓани

Заклучно до 20 часот вечерва се реализира осмиот пописен ден во државата и во

Повеќе

ОИК Гевгелија: Доставени се 5 кандидатури за градоначалник и 6 советнички листи

До синоќа на полноќ кога законски истекува рокот за поднесување на кандидатури

Повеќе

Богданчанец пронајден мртов во својот дом

Во петокот, на 10.09.2021 во 14:30 часот во Полициска станица Гевгелија било

Повеќе

Министерот Филипче поднесе оставка

Министерот за здравство Венко Филипче штотуку соопшти дека од морални причини

Повеќе

93-годишна дојранчанка е тешко повредена откако со автомобил излетала од патот

Синоќа 9 септември во 20.40 часот во СВР Охрид, пријавено е дека на

Повеќе

Прогласена тридневна жалост во цела држава за настраданите во Тетово

На денешната вонредна владина седница прогласена е тридневна жалост на

Повеќе

Пожар во тетовската ковид болница, има и жртви

Вечерва, околу 21 часот избувна пожар во модуларната ковид болница во Тетово.

Повеќе

Честит Ден на независноста - 8 Септември!

Пред три децении на денешен ден, над 95 проценти од граѓаните на Македонија на

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.