Топ Новости
Исчезнатиот Илија Минов погребан денеска - Четврток, 02 Септември 2021 14:07

Мандра Фестивал во Дојран

Вторник, 27 Јули 2021

Нова фестивалска атракција, петта по ред годинава која ќе се одржи за време на летната туристичка сезона во Дојран.

Мандра Фестивал, за првпат под покровителство на Опшштина Дојран, а со богата уметничка програма за време на претстојниот празник, големиот македонски историски ден - Илинден.

На паркингот „Гранит“ организаторите „Nova X Idea“ подготвуваат дводневна фестивалска фешта од 31.07. до 01.08.2021 год., со бројни познати музички изведувачи од поранешните YU простори и од македонската забавна сцена. Тоа се: Петар Грашо, Пајак, Адил, Жељко Самарџиќ, Луна и Тракер, Раста, „Блу Бенд“. Почетокот на концертните настапи е закажан во 21:00 часот. Водител на дводневното фестивалско шоу ќе биде Миро Кацаров.

Предвидена е програма и за најмладите „Маша и Медо летуваат во Дојран“, a на репертоарот е во недела 01.08.2021 во 10 часот.

Влезници во продажбата преку мрежата на kupikarta.com, Југотон, Розе Веро 2, Сендвичара „Џина“ Дојран и Туристички Инфо Центар Дојран.
Цена на влезница за една вечер 300 денари, блок влезница за две фестивалски вечери 500 денари.

Туристичките оператори веќе нудат дводневни тури за Дојран со посета на Фестивалот.

Видео покани од Жељко, Раста и Пајак - Ве чекаат на забава на 31 јули и 1 август.

Last modified on Вторник, 27 Јули 2021 - 04:25

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Септемвриско лето - натпросечно топло време

Долго топло лето во Гевгелија и на југот со продолжена капачка сезона во водите

Повеќе

Изгаснат пожарот кај населбата Карач, Ст.Дојран

Пожар над туристичката населба Карач во Стар Дојран беше забележан вчера во

Повеќе

ПОПИС 2021- досега попишани 502.000 граѓани

Заклучно до 20 часот вечерва се реализира осмиот пописен ден во државата и во

Повеќе

ОИК Гевгелија: Доставени се 5 кандидатури за градоначалник и 6 советнички листи

До синоќа на полноќ кога законски истекува рокот за поднесување на кандидатури

Повеќе

Богданчанец пронајден мртов во својот дом

Во петокот, на 10.09.2021 во 14:30 часот во Полициска станица Гевгелија било

Повеќе

Министерот Филипче поднесе оставка

Министерот за здравство Венко Филипче штотуку соопшти дека од морални причини

Повеќе

93-годишна дојранчанка е тешко повредена откако со автомобил излетала од патот

Синоќа 9 септември во 20.40 часот во СВР Охрид, пријавено е дека на

Повеќе

Прогласена тридневна жалост во цела држава за настраданите во Тетово

На денешната вонредна владина седница прогласена е тридневна жалост на

Повеќе

Пожар во тетовската ковид болница, има и жртви

Вечерва, околу 21 часот избувна пожар во модуларната ковид болница во Тетово.

Повеќе

Честит Ден на независноста - 8 Септември!

Пред три децении на денешен ден, над 95 проценти од граѓаните на Македонија на

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.