Топ Новости

ВИДЕО: Панични обиди за напуштање на Авганистан

Понеделник, 16 Август 2021

По влегувањето на талибанските муслимански сили во Кабил, Авганистан, превземањето на претседателската палата, медиумите и власта, денеска едиствен излез за напуштање на замјата граѓаните во паника бараат на аеродромот, во самоубиствени обиди да се качат на некој авион.
Застрашувачки слики и видеа пристигнуаат од цел Авганистан.

Луѓето трчаат по пистите и буквално се качуваат дури и во дупките на авионите, сакаат да заминат од државата на било кој начин за да ja избегнат суровоста на талибанците.

На драматичните видеа се гледа како луѓе паѓаат од преполниот американски воено-транспортен авион.

Авионот, и покрај многуте луѓе на пистата, полета. На следното видео се гледа како еден човек кој успеал да се задржи за авионот додека полетувал, паѓа од голема височина.
Last modified on Вторник, 17 Август 2021 - 04:33

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Саше од Богданци е носител на Светиот крст од водите на Паљурци

Церемонијата на осветување на водите по повод христијанскиот празник Водици

Повеќе

Саше од Богданци, Даниел од Стојаково се носители на Светиот крст

Церемонијата на осветување на водите по повод христијанскиот празник Водици

Повеќе

Иле Илевски го извади Светиот крст од водите на Вардар кај Гевгелија

Трикратниот фрлач по крстот Иле Илевски (31 годишен) од село Давидово, но веќќе

Повеќе

Дејан од Куманово го фати светиот крст во Дојран

Денешниот чин на осветувањето на водите Водици и фрлањето на светиот крст во

Повеќе

Црвениот крст Гевгелија ја започнува сезоната на крводарителски акции за 2022

Највисокиот чин на хуманост на граѓаните- крводарувањето ќе биде цел на првата

Повеќе

Собранието ја избра новата Влада, Ковачевски е премиер

Со 62 гласа „за“, 46 „против“ и без воздржани пратениците во Собранието вечерва

Повеќе

Вори Гевгелија меѓу 100-те најголеми извозници во државата

Компанијата “Вори” од Гевгелија е една од водечките компании во македонската

Повеќе

Донација од Германска Амбасада за ДППД Дојран

Доброволното против пожарно друштво од Дојран доби донација во вид на

Повеќе

Намалeно осветлување на државните патишта поради енергетската криза

Минимален сигурносен обем на осветлување на јавните патишта е дел од одлуката

Повеќе

Василица во гевгелиско - традиција за празникот среде некрстените денови

Денес е Василица, празник среде некрстените денови.
На први јануари по стариот

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.