Поддршка за здравствените работници!

Вторник, 17 Август 2021

ПОДРШКА за сите "убијци" Здраствени работници !!
ПОДРШКА за сите мои колеги што достојно си ја работат работата !!
ПОДРШКА за нивните фамилии!!
ПОДРШКА за "убијците" со Хипократова заклетва, што и без неа достојно би си ја работеле работата само на Вас да ви е добро!!
РЕСПЕКТ за неспаните ноќи за само Вие да сте со своите најблиски !!
РЕСПЕКТ за "убијците "што си ги жртвуват животите за здравјето на другите!!! И да тоа ни е работа и не се жалиме со задоволство ја работиме !! Чувството да спасиш живот НЕОПИСЛИВО ..ПРЕКРАСНО...

Фејсбук пост на Снеже Бејовска - здравствен работник иинициран како одговор на антиваксерскиот протест во Скопје на кој докторите беа нарекувани „убијци“ од страна на тие што се приклучија на протесниот собир.

Еве ги говорниците кои иницираа говор на омразата кон докторите и восклиците „убијци“, „платеници“.

Last modified on Вторник, 17 Август 2021 - 17:40

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Повредени 35 лица во сообраќајка кај Марвинци

Возач на камион кој вчера се преврте со својот нелегален товар - мигранти кај

Повеќе

Превртен камион кај Марвинци, повредени 29 лица

Во сообраќајка која се случила вечерва кај с.Марвинци, повредени се 29 лица.

Повеќе

РКЕ ги намали цените на горивата

Најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика носи надолна корекција

Повеќе

Пожарот кај Фурка и Паљурци локализиран

Тимот за брз одговор на ДЗС и силите на ТППЕ Гевгелија со неколку распоредени

Повеќе

Царина заплени 13,3 кг злато и 30.000 евра на ГП Табановце

Голем успех во откривање на нелегален транспорт кој има криминален карактер -

Повеќе

Пожарот кај Фурка стаса до Паљурци

Веќе 14 часа трае борбата за гаснење на пожарот кој утринава изби во атарот на

Повеќе

Активен пожар кај с.Фурка

Утрово во ТППЕ Гевгелија околу 9 часот пријавен е пожар на отворен простор во

Повеќе

Одбележан панаѓурот во с.Ума

Со бројни гости и служење курбан вечера во дворот на црквата „Свети

Повеќе

Се реконструира патот до Смрдлива вода

Во тек е реконструкција на патниот правец R1108 кој води до излетничкото место

Повеќе

Пожар во Ст.Дојран, загина една жена

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.