Поддршка за здравствените работници!

Вторник, 17 Август 2021

ПОДРШКА за сите "убијци" Здраствени работници !!
ПОДРШКА за сите мои колеги што достојно си ја работат работата !!
ПОДРШКА за нивните фамилии!!
ПОДРШКА за "убијците" со Хипократова заклетва, што и без неа достојно би си ја работеле работата само на Вас да ви е добро!!
РЕСПЕКТ за неспаните ноќи за само Вие да сте со своите најблиски !!
РЕСПЕКТ за "убијците "што си ги жртвуват животите за здравјето на другите!!! И да тоа ни е работа и не се жалиме со задоволство ја работиме !! Чувството да спасиш живот НЕОПИСЛИВО ..ПРЕКРАСНО...

Фејсбук пост на Снеже Бејовска - здравствен работник иинициран како одговор на антиваксерскиот протест во Скопје на кој докторите беа нарекувани „убијци“ од страна на тие што се приклучија на протесниот собир.

Еве ги говорниците кои иницираа говор на омразата кон докторите и восклиците „убијци“, „платеници“.

Last modified on Вторник, 17 Август 2021 - 17:40

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Кампања по повод Недела на борба против гладта

Од 16 – 22 октомври трае неделата на борбата против гладта која што ја

Повеќе

Гевгелија оди на втор изборен круг за градоначалник

Со немање мнозинство освоени гласови (50% + 1 глас) од ниту еден од 5-темина

Повеќе

Шапов во Богданци обезбеди победа во првиот изборен круг

Со освоени 2.128 гласови од вкупно 6.633 гласачи запишани во избирачкиот список

Повеќе

Ангов во Дојран, Костадинов во Валандово, прогласија победа

Првите победи на Локалните избори 2021 за градоначалник на два часа после

Повеќе

Во Гевгелија до 15 ч. гласале 40,11% од електортот

Гевгелија го надмина законскиот цензус од 1/3 излезност, според Изборната

Повеќе

Излезност на југот од РМ поголема од државнот просек

Изборниот гласачки ден за Локалните избори 2021 се одвива без проблеми на југот

Повеќе

Во Гевгелија денеска гласаа 195 лица со право на глас

Еден ден пред официјалниот старт на гласачкиот процес во Македонија, за

Повеќе

„Жито пром“ од Гевгелија на саем за храна во Германија

Производната компанија „Жито пром“ од Гевгелија учествуваше на најголемиот саем

Повеќе

Втор ден поплави во Грција, пронајдена и првата жртва

Невремето „Балос“, што веќе втор ден создава проблеми во повеќе делови во

Повеќе

Миравци ќе добие ветерен парк за производство на еколошка енергија

Турската компанија „Калтун енерџи“ ДОО Скопје која е инвеститор на ветерниот

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.