Топ Новости
Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани - Четврток, 22 Септември 2022 18:33
Приведен бегалец од Затвор Гевгелија - Вторник, 20 Септември 2022 14:05

Гевгелиските атлетичари од „7ми Ноември“ освоија две медали во штафетен маратон

Недела, 03 Октомври 2021

Злато за мажите, сребро за жените. Ова е пласманот на гевгелиските атлетичари од АК „7-ми Ноември“ на годинашниот 17-ти традиционален Скопски маратон 2021.

Нашиот комбиниран штафетен состав претставуван од Тоше Анчев и Атанас Епов заедно со членовите на ЗАСП „Единак“ од Прилеп Дарио Ѓорѓиоски и Златко Карчески освои прво место на штафетниот маратон во Скопје во категорија мажи!

Женската екипа на АК „7ми Ноември“ Гевгелија, во штафетен маратон го освои второто место во Скопје! Оваа година не' претставуваа Александра Крајчева, Магдалена Јованова, Цеца Србова и Александра Атанасоска Петкова!

Инаку организаторот на Скопскиот Маратон, „Виз Ер“ денешниот ден, 3 октомври 2021, смета дека ќе биде запишан во историјата на македонската атлетика. На Виз Ер Скоспкиот маратон за првпат имаме победници во маратонската трка во двете конкуренции со соборени македонски рекорди.

Дарио Ивановски е новиот македонски рекордер во маратон со резултат 2:21:27 часа!

Адријана Поп Арсова е ново-стартата македонска рекордерка во маратон со резултат 2:40:46 часа!

Секоја чест за Дарио и Адријана!

Секоја чест за извонредното претставување на гевгелиските атлетичари на традиционалниот скопски маратон и освоените прво и второ место во машка и женска конкуренција - штафетен маратон.

Честитки и за сите учесници што денес ја завршија трката.

 

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Признание за животно дело за газда Перо од „Фук Так“ Дојран

По повод 27 септември - Меѓународниот ден на туризмот Министерството за

Повеќе

Kривична пријава за жител од општина Гевгелија

ОВР Гевгелија поднесе кривична пријава против лицето Д.Б.(40 годишен) од село

Повеќе

Се подготвува комунална ценовна бомба

Управниот одбор на ЈПКД „Комуналец“ од Гевгелија на 19.04.2022 година донел

Повеќе

Недела - прекин на електричната енергија во цела Гевгелија

Екипите на Електродистрибуција ДООЕЛ ќе работат на реконструкција и

Повеќе

Пронајдена марихуана и муниција во Моин, приведени 2 лица

Две лица од Гевгелиско се приведени откако полицијата при претрес на нивните

Повеќе

Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани

Полициската станица Гевгелија поднесе кривични пријави против двајца

Повеќе

ИТНО се повлекуваат виршлите „WUDY“ од продажба, нареди АХВМ

Агенцијата за храна и ветеринарство донесе одлука за повлекување од продажба во

Повеќе

МВР: Два случаи на насилство во гевгелиско, се пукало во стојачанец

Вчерашниот ден, 20 септември, одбележан со физичко насилство на ГП „Дојран“, на

Повеќе

Признание за Гевгелиското Здружение на пензионери од СЗПМ

По повод 20 септември, Денот на пензионерите на Македонија , Здружението на

Повеќе

Приведен бегалец од Затвор Гевгелија

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.