Топ Новости

Кире Лазаров во ТОП 5 на Шампионат во Франција

Среда, 13 Октомври 2021

Македонскиот ракометен доскорешен репрезентативец и играч на „Нант“ Кире Лазаров и во својата 41 година од животот ги руши границите на спортските можности - не само што добро игра, туку успева и добро да се котира на листата на голгетерите. Во изминатите денови ја воодушеви публиката на Шампионатот „Liqui Moly StarLigue“ во Лимож, Франција.

Ветеранот Кире Лазаров игра одлично и торпедно на теренот, а за познавачите делува нестварно моќно поради тоа што ја полни својата четврта деценија од животот, а не престанува да ги торпедира противниците.

Иако неговиот „Нант“ беше поразен во последното првенствено коло од Лимож, сепак, Кире Лазаров кој е носител на нивната игра, заслужи место во „Топ 5“ гол изведбите од ова коло.

Лазаров успеа да заврши одличен цепелин, кој со овации беше прифатен од навивачите на Нант..

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Саше од Богданци е носител на Светиот крст од водите на Паљурци

Церемонијата на осветување на водите по повод христијанскиот празник Водици

Повеќе

Саше од Богданци, Даниел од Стојаково се носители на Светиот крст

Церемонијата на осветување на водите по повод христијанскиот празник Водици

Повеќе

Иле Илевски го извади Светиот крст од водите на Вардар кај Гевгелија

Трикратниот фрлач по крстот Иле Илевски (31 годишен) од село Давидово, но веќќе

Повеќе

Дејан од Куманово го фати светиот крст во Дојран

Денешниот чин на осветувањето на водите Водици и фрлањето на светиот крст во

Повеќе

Црвениот крст Гевгелија ја започнува сезоната на крводарителски акции за 2022

Највисокиот чин на хуманост на граѓаните- крводарувањето ќе биде цел на првата

Повеќе

Собранието ја избра новата Влада, Ковачевски е премиер

Со 62 гласа „за“, 46 „против“ и без воздржани пратениците во Собранието вечерва

Повеќе

Вори Гевгелија меѓу 100-те најголеми извозници во државата

Компанијата “Вори” од Гевгелија е една од водечките компании во македонската

Повеќе

Донација од Германска Амбасада за ДППД Дојран

Доброволното против пожарно друштво од Дојран доби донација во вид на

Повеќе

Намалeно осветлување на државните патишта поради енергетската криза

Минимален сигурносен обем на осветлување на јавните патишта е дел од одлуката

Повеќе

Василица во гевгелиско - традиција за празникот среде некрстените денови

Денес е Василица, празник среде некрстените денови.
На први јануари по стариот

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.