ТВ интервју: Ана Брзанова - манекенка и Miss World North Macedonia

Среда, 03 Ноември 2021

Веќе пет месеци трае интересот за титуларот Miss World North Macedonia , а за среќа тоа е нашата 21 годишна гевгеличанка Ана Брзанова.
По неколкуте претставувања на светскиот избор на убавици Miss World што се одржува овој месец на Филипините, Ана денеска е пред камерите на ТВ емисијата „Backstage“.
За изборот и понесената титула Miss World North Macedonia, за нејзиниот интерес за манекенството, за победите во животот зборува лично нашата Ана.
Интелигентна девојка, студентка на финансиски менаџмент и голем оптимист дека во животот се' може да се победи, ако не се предадеш. 

Таа во интервјуто остана емотивно отворена за својата победа над канцерот на лимфните жлезди во своето тело, за хемотерапијата, губењето на косата, анорексичноста, третманот на опоравување и враќањето на модните писти, за прв пат  пред ТВ камерите за домашната јавност. Психичката сила и решеноста да оздрави ја вратиле назад на своите животни определби, да го живее животот со полни гради и решена да не молчи бидејќи секогаш треба да се мотивираат другите да не се откажуваат од борбата за своето здравје. 

Што уште има да порача нашата гевгелиска, а светска убавица погледнете од видеото:Last modified on Среда, 03 Ноември 2021 - 17:26

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Заедничката литургија во Скопје на СПЦ и МПЦ-ОА - признаена автокефалноста на

Српската православна црква (СПЦ) на заедничка литургија во Соборниот храм

Повеќе

ПРЕС на ОО на СДСМ Гевгелија

Претседателот на Општинската организација на СДСМ Гевгелија Миле Атанасов

Повеќе

Ново игралиште „Емилија Динева “ во Дојран

Првиот донор на срце во државата, дојранчанката Емилија Динева ќе остане

Повеќе

Притвор за 35 годишен шверцер од Дојран

На 10 минути после полноќ, во текот на вчерашниот ден недела 22 мај лишен е од

Повеќе

Црквата „Св. Кирил и Методиј“ со богата програма за чествување на Сесловенските

Денот на браќата Кирил и Методиј, основоположниците на македонската и

Повеќе

Благодарница за ТППЕ-Гевгелија од СДСМ и коалицијата во Советот

За Денот на пожарникарите 20 Мај, денеска претставници на советничката група на

Повеќе

Пресудa за „ТНT“: 9 години затвор за Груевски, 3 години за Јанакиески

Кривичниот суд во Скопје денеска изрече затворски казни за обвинетите во

Повеќе

Заедничка Литургија на: МПЦ-ОА и СПЦ во Белград

Во храмот Свети Сава во Белград изутринава се одржа неколкучасовна литургија на

Повеќе

Пожар во воз на МЖ кој сообраќал кон Гевгелија

Пожар во локомотива на Македонски железници избувна вчера, во возот, кој

Повеќе

IN MEMORIAM: Никола Гелебешев - голманската легенда на ФК „Кожуф“

Скротителот на бубамарата низ зелените терени во настапите на ФК „Кожуф“ -

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.