Топ Новости

Малолетничка пријавена за исчезната се вратила дома

Среда, 22 Декември 2021

Малолетна гевгеличанка сама се вратила дома кај своето семејство во Гевгелија.
16 годишната К.М. била пријавена за исчезната од нејзиниот татко во саботата на 18 декември, барајќи од полициските сили во ПС Гевгелија да ја пронајдат неговата ќерка.

Сепак, малолетната К.М. се вратила дома следниот ден во неделата на 19 декември. За да не трага полицијата бесцелно, таткото Н.М.(44) од Гевгелија завчера на 20 декември во Полициска станица Гевгелија пријавил дека неговата ќерка се вратила дома. Според пријавеното, таа го известила дека доброволно била кај лицето У.М. во Неготино.

Полицијата презеде мерки за пронаоѓање на лицето, но потрагата заврши со враќање дома на пријавената исчезната малолетничка, која самоволно го напуштила татковиот дом без знаење на родителите..

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Олга Мурџева-Шкариќ добитничка на „Цветиновата награда за мир“

Денеска напладне во Меморијалниот центар на Фондацијата „Никола Кљусев“ во

Повеќе

Иницијатива - 25 јануари да биде ден на хуманоста во Македонија

Роденденот на нашата музучка и балканска ѕвезда, Тоше Проески е денеска 25

Повеќе

Саше од Богданци е носител на Светиот крст од водите на Паљурци

Церемонијата на осветување на водите по повод христијанскиот празник Водици

Повеќе

Саше од Богданци, Даниел од Стојаково се носители на Светиот крст

Церемонијата на осветување на водите по повод христијанскиот празник Водици

Повеќе

Иле Илевски го извади Светиот крст од водите на Вардар кај Гевгелија

Трикратниот фрлач по крстот Иле Илевски (31 годишен) од село Давидово, но веќќе

Повеќе

Дејан од Куманово го фати светиот крст во Дојран

Денешниот чин на осветувањето на водите Водици и фрлањето на светиот крст во

Повеќе

Црвениот крст Гевгелија ја започнува сезоната на крводарителски акции за 2022

Највисокиот чин на хуманост на граѓаните- крводарувањето ќе биде цел на првата

Повеќе

Собранието ја избра новата Влада, Ковачевски е премиер

Со 62 гласа „за“, 46 „против“ и без воздржани пратениците во Собранието вечерва

Повеќе

Вори Гевгелија меѓу 100-те најголеми извозници во државата

Компанијата “Вори” од Гевгелија е една од водечките компании во македонската

Повеќе

Донација од Германска Амбасада за ДППД Дојран

Доброволното против пожарно друштво од Дојран доби донација во вид на

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.